5 канал

"Всі до єдиної ноти йдуть у залу": музиканти випробували оновлену Харківську філармонію

Востаннє тут проводили ремонт у 1955-му

Обласну філармонію урочисто відкрили після 13-ти років реконструкції у Харкові. На оновлення будівлі витратили 300 мільйонів гривень. Тепер цей заклад можуть безперешкодно відвідувати люди з інвалідністю.

Будівлю філармонії збудували наприкінці ХІХ сторіччя. Востаннє тут проводили ремонт у 1955-му. До відновлювальних робіт приступили понад 10 років тому. Їх проводили за кошти благодійного фонду, через брак грошей ремонт затягнувся на 10 років.

Нині там запрацювала камерна та великі зали, які загалом розраховані на понад дві тисячі глядачів. На урочистості прибув і Глава держави, який перебуває з робочим візитом на Харківщині.

"Когда говорят пушки – музы молчат". Саме музи допомагають нам боронити державу. У 2006 році на це місце були різноманітні плани: хто хотів побудувати казино, хто торговельний центр, хто супермаркет, хто бізнес-центр. І тільки справжні патріоти вірили – буде храм мистецтва"

Новий комплекс включає камерну залу, фойє і велику концертну залу для симфонічного оркестру – вона вміщує понад 700 людей.

Перший комплекс відкрили у 2016-му році – це органна зала зі спеціальною акустичною системою, яку створили для одного з найбільших органів в Україні.

"Можу з радістю сказати, що тут фантастична акустика. Дуже добре, що ми зробили мушлю ту саму звукову і сьогодні ми почули, як звучить з нею хор, як всі до єдиної ноти йдуть в залу", – поділився враженнями головний диригент Харківської обласної філармонії Юрій Янко.

Попередній матеріал
"Проблемні питання реформування ОПК": круглий стіл під головуванням Турчинова – завершено
Наступний матеріал
Смертельна ДТП на Харківщині: 4 автівки перекинулися на дах – фото
Loading...

Відкриття реконструйованої Харківської обласної філармонії – відео

85-та річниця "Турбоатому": візит Президента на Харківщину – відео

60-грамові крихітки: в зоопарку України вперше вилупилися черепашки родини шпороносних – фото

У Харкові викрили шахрайську схему "розмитнення" авто на єврономерах: що радять юристи

Трагічна ДТП у Харкові: адвокати фігуранта твердять, що його провина не доведена

"Окружною дорогою це не закінчується": Порошенко анонсував новий проект після відкриття траси "Одеса-Рені"