Скріншот відео

Усе, як на реальному полі бою: видовищні кадри з міжнародних військових навчань Rapid Trident

Операцію до найменших деталей заздалегідь готували у штабі – над нею працювали представники усіх 14 держав, адже цьогоріч легенда операції масштабніша, ніж зазвичай

Міжнародні маневри Rapid Trident, найбільші за їхню історію навчання, тривають на Львівщині. Представники 14 країн відпрацьовували відбиття повномасштабної збройної агресії. Командно-штабний етап добігає завершення, далі – практична фаза. Видовищний бій із застосуванням різних родів військ бачили і кореспонденти "5 каналу".

Танки і БТР-и, гелікоптери й десантування – все, як на реальному полі бою. Військові багатонаціональної дивізії намагаються відбити вторгнення агресора – знищують комунікаційний пункт і склад боєприпасів супротивника. І самі йдуть у наступ.

Для підтримки механізованої роти гатять із трьох танків почергово – цей елемент бою нерідко застосовують і на передовій.

БТР-и долають озеро, і з того боку водойми починається бій. Перших умовних поранених із поля битви забирає гелікоптер.

Скріншот відео

Відбиває умовне вторгнення 54-а бригада. Армійці інших країн підтримують з тилу, надають медичну допомогу та консультують у штабі.

"Те, що відбувалося – прикриття артилерією, авіацією, танками, прикриття піхоти, яка форсувала водну перешкоду, на БТР-ах, на БМП. Те, що видно було. Вона успішно подолала цю водну перешкоду, захопила протилежний берег. Усе закінчилося добре", – запевняє військовослужбовець 54-ї механізованої бригади ЗСУ Олександр.

"Ця вправа – кульмінація тренувань цього тижня. Це результат нашої спільної праці. Наша роль тут – менторство, ми надаємо поради, але рівень української армії став настільки високим, що ми й самі маємо чого повчитися", – каже командир першого батальйону 278-го бронекавалерійського полку сухопутних військ США Метью Сміт.

Тетяна Попова під час операції налагоджувала зв'язок. Каже: бій хоч і умовний, але дався важко, попри те, що 54-а бригада не раз брала участь у реальних боях, пройшла Дебальцеве та Світлодарську дугу.

"Було дуже важко. Ми дуже хвилювалися сильно, щоб виконати поставлене бойове завдання. В зоні АТО ти просто виконуєш своє завдання, а тут було трошки часу подумати про те, що ти робиш", – пояснює військова.

Скріншот відео

Операцію до найменших деталей заздалегідь готували у штабі. Над нею працювали представники всіх 14 держав. Адже цьогоріч легенда операції масштабніша, ніж зазвичай.

"На цьому навчанні ми відпрацьовуємо сценарій – це відбиття повномасштабної збройної агресії у складі багатонаціональної дивізії . До цього були якісь там конфлікти збройні і відпрацьовували питання стабілізації обстановки", – пояснює співорганізатор Rapid Trident-2018 з української сторони Едуард Москальов.

"Мені надзвичайно приємно бачити цей величезний крок уперед, який зробила українська армія. Я вперше була тут у 90-х, і таке військо, яким воно стало зараз – це щось вражаюче. Я впевнена, що ми й надалі робитимемо все, аби українська армія досягла натівських стандартів", – запевнила бригадний генерал національної гвардії штату Каліфорнія США Келлі Фішер.

Тренуватися в інтернаціональних командах більш як дві тисячі військових будуть до 15 вересня.

Наталка Полтавець, Євген Радіон, "5 канал"

Дивіться також:

"Шторм-2018": неймовірні фото з командно-штабних навчань на Херсонщині

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Ліквідація Захарченка: кафе "Сепар" було під безпосереднім контролем ФСБ – розвідка
Наступний матеріал
"Кремль за скоєне поплатиться": головні заяви на терміновому засіданні Радбезу ООН щодо отруєння Скрипалів
Loading...

На Львівщині стартували масштабні міжнародні військові навчання Rapid Trident-2018

Готові до нападу з моря: оприлюднено вражаючі фото навчань

Спопеляючий "Джміль": як на Донбасі гартуються вогнеметники ЗСУ – ФОТО

"Залізні ведмеді" на "каруселі": на Чернігівщині шукають найкращий танковий взвод ЗСУ – фото

"Riverine-2018": в Одесі стартували навчання військових моряків

Відбиття атаки на Приазов’ї: оприлюднено відео підготовки української авіації