Литовські волонтери і українські військові
Литовські волонтери і українські військові Facebook

Волонтери з Литви передали військовим медикам у Маріуполі 15 функціональних ліжок і реанімобіль

  Литовські волонтери й надалі планують надавати Україні свою підтримку та допомогу

  Завдяки своєму професіоналізму військові медики з 61-го мобільного військового шпиталю врятували не одне життя. Від початку бойових дій на Донбасі шпиталь значно збільшив свої можливості. Важливо, що цей процес відбувається не тільки завдяки державному забезпеченню, подекуди допомогу надають і міжнародні партнери України. Наприклад, нещодавно литовські волонтери передали для потреб шпиталю реанімобіль та 15 функціональних медичних ліжок. Про таке повідомляє прес-служба Операції Об'єднаних сил на своїй сторінці у Facebook.

  "Ліжка функціональні, дуже зручні, порівняно з попередніми, їх можна піднімати та опускати, що зручно при перекладанні поранених на каталку. Попередні ліжка були низенькі, і потрібно було декілька людей, щоб перемістити одного хворого, це потребувало часу та додаткових зусиль. Зараз усе набагато простіше. Крім того, вони мобільні і легко пересуваються", – розповідає виконуючий обов'язки начальника відділення реанімації та інтенсивної терапії старший лейтенант медичної служби Олександр Маланіч.

  Слід зазначити, що 61-й мобільний шпиталь – це шпиталь другої лінії з елементами четвертої, тобто такої, де проводять спеціалізоване лікування, і тому дуже важливо, щоб у медичного закладу завжди була достатня кількість реанімобілів для здійснення евакуації.

  Більше року тому Маріуполь відвідали мер Акмянського району Литовської Республіки Віталюс Митрофановас та президент литовсько-українського товариства міжнародної підтримки "Шлях до мрії" Андрюс Алманіс. Під час візиту спільно з українською стороною були визначені шляхи та обсяги допомоги, і якраз у рамках цієї допомоги військовий шпиталь отримав 15 ліжок та два реанімобілі з медичним обладнанням.

  "Менш ніж за один місяць ми встигли здійснити чимало виїздів на цьому автомобілі. Один раз виїжджали на Дніпро, евакуювали поранених та хворих, тричі – на Запоріжжя, також більш як 15 разів їздили за кров'ю для наших бійців тощо. Тобто активно експлуатуємо, ще не підводив", – каже водій старший солдат Олег Соколов.

  За словами представника українсько-литовської громадської організації "Шлях до мрії" Володимира Мазура, литовські волонтери й надалі планують надавати Україні свою підтримку та допомогу.

  Попередній матеріал
  Обстріли та неспокій: на фронті поранено трьох українських військових
  Наступний матеріал
  Дискредитацію нардепа Березенка ініціювала Юлія Тимошенко – БПП
  Loading...

  Зустріч президентів України, Литви й Польщі з литовсько-польсько-українською бригадою у Любліні – відео

  "ЗА ЧАЙ.СОМ": оператор та волонтер Сергій Тахмазов в ефірі "5 каналу"

  "ЗА ЧАЙ.СОМ": капелан і волонтер Костянтин Холодов в ефірі "5 каналу"

  "Я вдягаю носик і ховаю сумні емоції": як дівчина стала лікарняним клоуном для онкохворих діток

  "Моя боротьба триває": історія офіцера 95-ї бригади, якому відновили плече за допомогою клітинних технологій

  Подружжя волонтерів з Німеччини передало бійцям на фронт сучасний реанімобіль: чим оснащена "швидка"