Аварійний міст
Аварійний міст скріншот

"Вкрай аварійний": жителі Черкас замість мосту переносять дітей через залізничні колії

Читайте по-русски
Мост не ремонтували вже півстоліття 

Жителі Черкас змушені переносити велосипеди і дітей через залізничні колії, щоб не йти аварійним мостом. Пішохідний міст сполучає два мікрорайони, але він уже давно потребує ремонту й удосконалення. Бо на стрімкі сходи люди не можуть завезти колісний транспорт, а пенсіонерам складно піднятися. Дорога в обхід є за кілометр, але людям це далеко, тож прямують через залізницю. Чому не ремонтують небезпечний міст – розібралися журналісти "5 каналу".

Стежка через залізничні рейки у спальному районі Черкас уже протоптана, хоча тут ні переходу, ні дозвільних знаків. Олександр цим шляхом щодня везе сина у садочок, візочок із дитиною переносить у руках. Каже, обійти ніяк.

Молодь переносить велосипеди, пенсіонери ледь переступають перешкоди з важкими торбами. Людям із милицями теж доводиться перестрибувати через залізничне полотно.

"Взимку ожеледиця, там люди ноги ламають. Із району тут гаражі, кооперативи, ходять і на роботу, і в школу", – каже Сергій Лисенко.Цей незаконний перехід – єдина зв’язка між двома мікрорайонами Черкас – кажуть люди. Найбільше тут ходить дітей, бо з одного боку школа, з іншого – садочок.

Щоби не переходити через колії, місцеві можуть скористатися мостом, але охочих піднятися на цю конструкцію не багато, бо міст – аварійний. Спорудили його пів століття тому, коли почали забудовувати мікрорайон Лісовий. Відтоді капітально жодного разу не ремонтували. Місцевий житель Сергій показує, як обвалюється конструкція.

"Дана конструкція є вкрай аварійною, на мою думку, і потребує все ж таки більш серйозного та детального розгляду. Потрібно розуміти, в чому полягає питання – чи це реконструкція, чи капітальний ремонт", – каже Сергій Гомаз.

Ще одна причина – піднятися на нього крутими сходами важко. А з велосипедами й візками взагалі неможливо. Ірина зареєструвала на сайті міськради петицію з вимогою поремонтувати міст і зробити тут підйомник.

У міськраді кажуть, косметичний ремонт цього моста був три роки тому. Кошти на капітальний мають виділити депутати міськради, але вже кілька років поспіль вони голосують проти ремонту всіх семи мостів у Черкасах. Зробити ж підйомник – тут неможливо.

"Розглядати питання виділення коштів на ремонт будуть вкінці року уже нові обрані депутати. Поки людям радять користуватись цим мостом або ж обходити іншою дорогою, яка за кілометр звідси", – сказав начальник управління інфраструктури департаменту ЖКХ Черкаської міськради Сергій Отрешко.

А от перехід через колії облаштувати неможливо, бо там ходити заборонено. Водночас у міськраді - просять черкащан не порушувати - і обходити перехід та аварійний міст

Яна Лимаренко , Вячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
Катастрофа Ан-26: коли розпочнеться ідентифікація тіл та як вшановують загиблих – включення
Наступний матеріал
Український дослідник і видавець Леонід Фінберг удостоєний премії Станіслава Вінценза
Loading...

В Умані завершився останній день святкування Рош ха-Шана

Хасиди святкують Рош ха-Шана в Умані: чи дотримуються правил карантину та як реагують місцеві – сюжет

Рош ха-Шана в Умані: як хасиди святкують Новий рік в умовах пандемії – включення

Свято в умовах пандемії: як хасиди почали відзначати Рош ха-Шана в Умані – сюжет

Хасиди, які змогли потрапити в Умань, розпочнуть святкування Рош ха-Шана – включення з місця

Уряд вирішив закрити пункт пропуску "Нові Яриловичі" на кордоні з Білоруссю