Станція переливання крові, Маріуполь
Станція переливання крові, Маріуполь 5 канал

"Вікна затикали панчохами": як $300 тис.оновили станцію переливання крові у Маріуполі

280 тисяч доларів на ремонт за програмою ПРООН виділив уряд Японії, а до цього медикам доводилося самотужки ущільнювати вікна на зиму й підставляли тази під стелю, що протікала

У Маріуполі оновили станцію переливання крові. За кошти Японії утеплили фасад, встановили нову покрівлю, замінили вікна й обладнали автоматизований теплопункт. До цього будівлю станції переливання крові не ремонтували понад 20 років, передає кореспондент "5 каналу". 

"Вікна затикали панчохами, клеїли папером, аби не задувало. Був тихий жах", - каже молодша медсестра Маріупольської станції переливання крові Любов Буковська.

Через близькість до лінії фронту на Маріупольську станцію переливання крові – велике навантаження. Щодня заклад приймає близько півсотні донорів. Матеріалами крові тут повністю забезпечують військовий госпіталь і лікарні півдня Донеччини.

"24 січня відбувся обстріл Північного, до нас близько 12-ої години рушив потік донорів. Це найкращий показник нашої роботи. І запас є", - каже головлікар Маріупольської станції переливання крові Володимир Мавров.

Частину обладнання для станції закупили волонтери, проте і його необхідно оновлювати, кажуть медики. Також закладу бракує сучасної лабораторії, щоб швидко перевіряти плазму крові на інфекції. Нині на це йде до півроку.

"Для того, аби видати безпечну плазму, її у нас тримають півроку на карантині. Це півроку!" – наголошує лікар-трансфузіолог Маріупольської станції переливання крові Олена Клименко.

Проект не передбачав ремонту внутрішніх приміщень станції. Щоб завершити його й придбати все необхідне обладнання, потрібно ще близько 40 мільйонів гривень, каже голова Донецької ВЦА Павло Жебрівський.

"7,5 млн – це перший етап. Потім, внутрішні роботи, за моїми розрахунками, за державними будівельними нормами - десь 27 млн грн. І десь 10- 15 млн - ще до кінця не розуміємо скільки - потрібно на обладнання", - розповів Жебрівський.

Надалі до проекту планують залучати спонсорські кошти. А от коли планують завершити проект – дізнайтеся у сюжеті:

 

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Поранених в АТО бійців спецбортом доправили в Одесу – ФОТО

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Міністри оборони Канади і України обговорили можливості співпраці у оборонній сфері
Наступний матеріал
Силовий розгін Майдану: постраждалі у суді розповіли, як у них летіли гранати
Loading...