Силовий розгін Майдану
Силовий розгін Майдану 5 канал

Силовий розгін Майдану: постраждалі у суді розповіли, як у них летіли гранати

Зі слів потерпілих на Майдані, вибухонебезпечні предмети у протекстувальників кидали невідомі правоохоронці

26 вересня у Шевченківському райсуді допитали ще двох потерпілих у справі силового розгону Євромайдану у лютому 2014 року. Йдеться про Ярослава Селезньова та Олександра Погодіна, передає "5 канал". 

Як відомо, обидва чоловіка брали активну участь у Революції Гідності і зазнали тяжких поранень та травм у ніч з 18 на 19 лютого у середмісті столиці.

Потерпілі розповіли, що займалися укріпленням барикад, зброї не мали та не бачили її у інших учасників. Поранень чоловіки зазнали після опівночі на розі вулиць Інститутська та Хрещатик.

Як засвідчили постраждалі, жбурляли вибухонебезпечні предмети у протекстувальників невідомі правоохоронці.

"Мені потрапив у груди якийсь предмет – думав, що камінь кинули. Я його інстинктивно хотів спіймати, і в цей момент пролунав вибух. Побачив, що відірвана кисть. Коли в мене влучили, то летіло з боку правоохоронних органів, тому що я до них обличчям стояв", - розповів потерпілий Ярослав Селезньов.

Інший постраждалий Олександр Погодін каже: "Вже відходив від барикади. Буквально пару кроків зробив і переді мною трохи попереду розірвалась граната. Я відчув сильний удар в голову – в око".

А от адвокати Олександра Щеголєва на засіданні просили суд змінити порядок дослідження доказів. На їхню думку, у такому графіку засідання триватимуть роками.

"Якщо ми збережимо такий темп, якщо у нас буде та сама кількість засідань і ми зможемо допитувати двох-трьох осіб за судове засідання, раніше 2025 -2027 року ми це провадження у цій частині - в допиті свідків, потерпілих і експертів не закінчимо. Ми просили почати з документів, щоб встановити його відношення до так званих подій", - вважає захисник Олександра Щеголєва Кирило Легких.

Прокурори ж пропонували досліджувати матеріали по кожному потерпілому комплексно - заслуховувати покази та переглядати фото-відео та інші матеріали. Суд ці клопотання відхилив.

"Ми стоїмо на захисті прав потерпілих. Ми вважаємо, що вони як очевидці подій обов'язково повинні бути допитані на судовому засіданні. Ми пропонували досліджувати поряд із показаннями потерпілих інші докази, які характеризують, висвітлюють події спричинення ушкоджень конкретному потерпілому", - коментує прокурор ГПУ Олександр Супрун.

Наступного засідання - 10 жовтня - суд продовжить заслуховувати Олександра Погодіна. Запитання йому ставитимуть захисники обвинуваченого та потерпілі й їхні представник

Довідка: Олександру Щеголєву закидають організацію силового розгону активістів Євромайдану 18 та 19 лютого 2014 року. У матеріалах справи йдеться, що саме Щеголєв разом з іншими тодішніми високопосадовцями керував "зачисткою Майдану". Тоді десятеро людей загинули, ще 124 - постраждали. Якщо провину Щеголєва доведуть, він може потрапити за ґрати довічно.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Автомати та СВД, що мали прямувати на Майдан – правоохоронці встигли вчасно

Автомати та зброя з АТО
/
Автомати та зброя з АТО
Автомати та зброя з АТО
/
Автомати та зброя з АТО
Автомати та зброя з АТО
/
Автомати та зброя з АТО
Автомати та зброя з АТО
/
Автомати та зброя з АТО
Автомати та зброя з АТО
/
Автомати та зброя з АТО

Попередній матеріал
"Вікна затикали панчохами": як $300 тис.оновили станцію переливання крові у Маріуполі
Наступний матеріал
Погрози Угорщини та провокаційні заяви: чим не вгодив закон "Про освіту" в Україні
Loading...