Як ремонтна рота на передовій 'реанімує' військову техніку
Як ремонтна рота на передовій 'реанімує' військову техніку 5 канал

Від "КамАЗів" до БМП: як ремонтна рота на передовій "реанімує" військову техніку

Читайте по-русски
До підписання контракту із ЗСУ більшість бійців ремонтували автомобілі, але і уявити не могли, що улюблена справа стане у нагоді задля захисту країни

Комп'ютери та стенди для діагностики військової техніки, і навіть бокс для шпаклювання та фарбування бойових машин. Усе це мають військовослужбовці ремонтної роти, яка базується на Донеччині. Служать у ній справжні автофахівці, які здатні якнайшвидше полагодити будь-яку несправність двигуна.

Від "КамАЗів" та "Уралів" – до бойових машин піхоти та малих броньованих тягачів. Таку техніку лагодять у цій ремонтній роті.

"Мінус одна одиниця на позиції – це вже чогось варте. І доводиться ремонтувати. За ніч двигун можна зняти, перебрати його, нові деталі замінити, потім він встановлюється назад. І о 9-ї ранку машина вже виїжджає. Особовий склад цілу ніч старається – і все їде", – розповідає армієць.

У такому режимі Петро працює від 2015-го. Саме тоді потрапив у ремонтну роту. До початку бойових дій лагодив автомобілі в СТО на Львівщині: "Наразі я теж займаюся ремонтом автомобілів, бо це моє хобі. Робимо комп'ютерну діагностику".

Рота виконує як поточні, так і капітальні ремонти. Для цього тут навіть облаштували імпровізований бокс для шпаклювання та фарбування. Щоби налагодити військову техніку, армійці використовують як сучасне професійне обладнання, так і власні розробки.

"Ми робимо свої стенди навіть для перевірки двигуна. Який на землі і заводимо", – хизується Петро. А його побратим показує стенд для перевірки автомобільних генераторів на 12 і 24 вольт.

До підписання контракту більшість бійців роти ремонтували автомобілі. Проте зізнаються: тоді навіть уявити не могли, що улюблена справа стане у нагоді задля захисту країни.

"У мирному житті я починав на будівництві, ремонтами. Люди підказали, допомогли, навчили. А цією роботою я займався з братом. Ми своє маленьке СТО відкрили, і це я від нього перейняв", – каже військовослужбовець Руслан.

Коли на передовій затишшя – роботи в ремонтній роті більшає.

"Наше завдання як рембату – щоб техніка була справною і не підводила хлопців. "КамАЗи", "Урали", МБТЛ, БМП – яке було поставлене завдання, таке ми і намагалися виконувати. Скільки відремонтували автівок – ніхто не знає. Мабуть, сотні", – усміхається армієць Олександр.

Олена Уланова, Донецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
Прокурори підтримали звільнення беркутівців з-під варти – вони у списках на обмін
Наступний матеріал
Про заможних політиків, газ і радянщину: Ігор Коліушко в новому випуску "Є СЕНС" із Віталієм Гайдукевичем
Loading...

"Слов'янськ" і "Старобільськ": до Одеси з США вже прямують два патрульні катери Island

"Укроборонпром" звільнив директора Київського бронетанкового заводу

Техніка для ЗСУ: "Богдан Моторс" прокоментували ціну на авто для армії

Rapid Trident-2019 на Львівщині: зачистка сепаратистів, штурм та звільнення заручників

Військові США успішно випробували надсучасну мобільну систему захисту від дронів

"Раніше воювали на картах": під Миколаєвом ЗСУ випробовує новітню систему управління боєм