5 канал

"Вдягайте лапті, щоб током не вдарило": чому в Черкасах 12 родин можуть залишитися просто неба

Ще 5 років тому будинок отримав статус аварійного через дах

Просто неба можуть залишитися 12 родин у Черкасах: дах їхньої багатоповерхівки перетворився на решето. Ще 5 років тому будинок визнали аварійним та таким, що потребує капітального ремонту. Час від часу покрівлю міняли, проте вона не витримала й першого дощу. Кореспондент "5 каналу" Яна Лимаренко розбиралася у ситуації.

Це відео зняла Надія Полякова, яка мешкає на останньому поверсі багатоповерхівки. Вода заливає її квартиру щоразу, коли йде дощ.

Жінка розповідає: "Тече по меблях, тече з розеток, тече на лічильник. У мене маленька дитина, рік дитині. А аварійна служба каже: беріть тряпку, вдягайте лапті, щоб вас током не вдарило, а в що ж мені дитину вдягти?".

5 канал

Ще 5 років тому будинок отримав статус аварійного через дах. На горищі згнили балки, а покрівля перетворилася на суцільне решето. 

Іван Маган, мешканець будинку, каже: "Просто катастрофа, ось яка балка, дивіться, все валиться, сиплеться. Бачимо, що тут одні дірки, досок немає, все гниле, буквально ще одна зима, така, яка була ця – і цей дах просто її не переживе, дах аварійний".

Під аварійним дахом живуть 12 родин. Щоб вода не затікала у квартири, мешканці збирають її на горищі у відра та миски. Бо комунальники ремонтують дах час від часу.

Щоб отримати кваліфіковану оцінку стану, в якому нині дах, мешканці запросили незалежного експерта.

Експерт Віктор Ісакін каже: "Однозначно потрібно капітальний ремонт, бо балки дерев'яні, вони прогнили, бо вони зроблені в 56-му".

На ремонт покрівлі необхідно 300 тисяч. У компанії, яка утримує будинок, таких грошей немає. 

Марія Бінусова, директор КП "Придніпровська СУБ", каже: "Ми самотужки справлялися і частково виконували ремонт, але там 220 метрів відремонтувати, ми не можемо такий масштаб робить силами КП "Придніпровська суб".

П'ять років поспіль мешканці оббивали пороги чиновницьких кабінетів. Нарешті зажевріла надія, що справа з ремонтом даху зрушиться. Останнє слово за місцевими депутатами.

5 канал

"На наступне засідання міської ради щодо змін до бюджету наша пропозиція в силі і будемо сподіватися, що з резервного, якщо не буде інших джерел ці кошти будуть передбачені", – констатує Сергій Отрешко, начальник управління вуличної інфраструктури департаменту ЖКК Черкаської міської ради. 

Якщо депутати проголосують за виділення коштів, то дах відремонтують вже до осені. Про неперекриту покрівлю наступної зими люди воліють не думати.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
Справа MH17: у Bellingcat гостро відреагували на звинувачення РФ у "несправжності" доказів
Наступний матеріал
МОЗ закликало лікарів "не брати участь у політичних маніпуляціях": що відомо
Loading...

Стічна канава замість річки: на Черкащині селяни задихаються від смороду місцевої водойми

Жителям Черкащини життя й повітря отруює нелегальний асфальтний завод

"Побіг, коли всі стояли осторонь": як 14-річний хлопець урятував дівчину в ставку

Мафія прохачів, або як у Черкасах полювали на псевдожебрачок – відео

Подробиці вбивства депутата від "Батьківщини" в Черкасах

В Україні газ для населення може подорожчати на 60-70% – НКРЕКП