Карантин
Карантин Shutterstock

Вчені повідомили, коли в Україні піде на спад четверта хвиля коронавірусу

  Читайте по-русски
  На думку вчених, вагомим показником ускладнення епідемічної ситуації з СOVID-19 є значне ослаблення карантину в літній період

  Україна увійшла до групи країн, в яких нова хвиля коронавірусної хвороби ще не встигла досягти максимуму. На піку четвертої хвилі COVID-19 в Україні виявлятимуть до 18 тис. випадків хвороби на добу. Згасання хвилі очікується наприкінці року.

  Про це свідчать дані дослідження поширення четвертої хвилі COVID-19, викликаної штамом Delta. Його провели вчені НТУУ "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" та Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського.

  "Прогнозування динаміки розвитку нової, четвертої хвилі COVID-19 в Україні на 200 днів вперед з використанням методу порівняльного аналізу і нейронної мережі типу "прямого перцептрону" показало, що ця хвиля перебуває на стадії зростання, вона може бути швидкою, але коротшою від попередніх. Її пік передбачається на рівні 15 000 – 18 000 випадків захворюваності на добу", – сказано в публікації.

  На думку вчених, вагомим показником ускладнення епідемічної ситуації з СOVID-19 є значне ослаблення карантину в літній період, а в більшості навчальних закладів – з початку вересня. Крім того, слід враховувати ймовірність сезонного зростання інших респіраторних інфекцій, інтенсивність епідемічного процесу яких протягом попередніх 1,5 року стримувалася карантинними обмеженнями.

  Оскільки станом на середину вересня 2021 року Україна має низький рівень повністю вакцинованого населення (близько 12%), ми можемо зіткнутися з важкими наслідками пандемії вже в найближчий період.

  Вчені вважають, що оскільки одними з визначальних показників масштабів поширення хвороби є кількість госпіталізованих і летальність, важливо якомога швидше захистити шляхом вакцинації найбільш уразливі щодо несприятливого перебігу COVID-19 групи населення, а саме вікову групу від 60 і старших та осіб із супутньою патологією.

  Нагадаємо, 13 вересня уряд України ухвалив зміни до постанови про карантинні норми в Україні. Згідно з новими правилами, обмеження "жовтої" зони карантини не торкнуться учасників (відвідувачів) і не менше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв, спортзалів і басейнів, якщо в них будуть жовтий або зелений COVID-сертифікати, тобто мають хоча б одне щеплення, або два, або чинний (72 години) результат ПЛР або експрес-тестування.

  Крім того, Кабмін ухвалив рішення, що з 23 вересня на всій території України буде встановлений "жовтий" рівень епідемічної небезпеки.

  Попередній матеріал
  Деякі великі підприємства досі не мають контрактів на постачання газу – "Нафтогаз"
  Наступний матеріал
  У Києві за ініціативи "ЄС" зроблять безкоштовне паркування для учасників війни на сході та родин загиблих
  Loading...

  Учені дослідили, чи справді носіння масок уповільнює поширення COVID-19

  Науковці стверджують, що Україна на межі виходу з "зеленої" зони – подробиці

  "Восени знову очікується спалах": академік НАН спрогнозував перебіг пандемії COVID-19 в Україні

  Щонайменше 20 тисяч за пів року: вчені спрогнозували, скільки українців може померти від COVID-19 у 2021 році

  Німецькі науковці розповіли, коли пандемія коронавірусу буде взята під контроль

  Безсимптомні хворі передають щонайменше 50% нових випадків COVID-19 – дослідження