Тренування водолазів у Одесі
Тренування водолазів у Одесі 5 канал

Вчаться ходити по дну: в Одесі стартувала заново створена школа водолазів ВМС

Читайте по-русски
Пошуково-рятувальна служба ВМС після анексії Криму втратила майже 95% майна та техніки

З причалу – в холодне море. Тренування новоствореної школи водолазів ВМС стартувало в одеській гавані. Серед десятка новобранців – військовослужбовці та спецпризначенці правоохоронних органів. Створити школу водолазів в Одесі вирішили через втрату такої бази в окупованому Севастополі. Про тонкощі підготовки – далі.

Один за одним з військового причалу у жовтневе одеське море пірнають 12 новобранців новоствореної школи водолазів ВМС. Кажуть: до сьогодні водолазну справу вивчали лише в теорії, а практику проходили тільки у басейні.

У тренуваннях беруть участь військовослужбовці та спецпризначенні правоохоронних органів. Новобранці пройдуть базовий курс пошуково-рятувальних операцій. За два місяці вони мають навчитися ходити морським дном та реагувати на систему спеціальних сигналів. Заняття відбуваються на новітньому обладнанні та за стандартами НАТО.

"На жаль, після анексії Криму ми втратили майже 95% нашого майна та техніки – в тому числі й водолазного спорядження. Зараз ми розпочинаємо відновлювати свої спроможності та намагаємося придбати спорядження, що використовується у провідних країнах світу", – зазначає начальник пошуково-рятувальної служби ВМС України Олексій Нестеров.

Дивіться також: На кону життя екіпажу: військові водолази латали умовну пробоїну під час тренування в Одесі

Уже за рік в Одесі планують створити повноцінний тренувальний центр ВМС. Після цього кількість випусків водолазної школи значно збільшиться. Перш ніж отримати документ про завершення підготовки, новоспечені водолази протягом трьох днів складатимуть іспити з теорії та практики. Після цього працюватимуть за місцем несення служби в різних куточках України.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
Мої товариші дезорієнтовані, сумні і злі – Мирослав Гай про настрої військових через розведення на фронті
Наступний матеріал
"Інформаційний день": дипломат Роман Безсмертний – завершено
Loading...