5 канал

Втричі більший, ніж раніше: в Україні відродили найстаріший рок-фестиваль

Вперше важка музика в місті Дубно зазвучала ще в 1991 році

Найстаріший рок-фестиваль України повернувся на Рівненщину після тривалої перерви. В місті Дубно стартував відроджений "Тарас Бульба". Вперше важка музика там зазвучала ще в 1991-му, а востаннє рокери з усієї України збиралися чотири роки тому. З початком російської агресії на сході країни робили паузу.

Гурт "Еней" з Дубна виступав ще на першому рок-фестивалі "Тарас Бульба" 26 років тому. Тоді, як каже вокаліст, український репертуар був поза законом. "Ми починали в ті часи, коли співати український рок було заборонено. Нас потрошки тягали в КДБ, питали, що за музику таку ви граєте. Навіть не Івасюк, а якийсь рок. Щемили", – розповів Віталій Міщук.

Нині на фестивалі лунає винятково україномовна рок-музика. "Фестиваль "Тарас Бульба" і ми максимально приділяємо увагу рокерам… Я полюбляю рок-музику, в нас у Дубні була своя команда "Без голови", мені це близьке і я намагаюся це культивувати", – пояснив організатор фестивалю Микола Арсенюк.

А ще відтепер організатори позиціонують "Тараса Бульбу" не лише як музичний фест. Уперше тут знайшлося і місце для літераторів. Киянка Євгенія Чуприна читає зі сцени уривки нової поетичної збірки: "Розумієте, я не люблю, коли поезія млява. Мені здається, що поезія – це божественний вогонь, а вогонь має смалити".

Музична ж частина складалася з двох конкурсних частин: виступи нових груп та відомих рокерів. За звання найкращого виконавця та електрогітару змагалися 14 гуртів. Переміг столичний "Звинтар". Загалом свій доробок представили понад 70 виконавців. Це утричі більше, ніж було на попередніх фестивалях.

Володимир Струс, Олександр Мрозович, Сергій Сафта, Дмитро Шамшин, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Унікальне світлове шоу: У Римі античні фрески ожила завдяки мультимедійним технологіям – фото

Попередній матеріал
Європейцям на експорт: Рада ЄС затвердила тимчасові торговельні преференції для України
Наступний матеріал
В Одесі вибухнула граната – загинув підліток
Loading...

Відомі українські рокери презентуватимуть у Києві рок-фестиваль "Дунайська Січ"

Рекордний швидкубінг: У Парижі проводять чемпіонат світу зі складання кубика Рубика

Вулиці-ріки: У Рівному пройшла потужна злива – відео

Військовослужбовці Рівненського гарнізону отримали 46 ордерів на житло

Кольори веселки на парламенті та світові зірки: У Лондоні відбувся наймасштабніший гей-парад в історії міста

20-й Петрівський ярмарок стартував у Чернівцях - сюжет