5 канал

Два Гран-прі: Вихованці Київської музичної школи перемогли на пісенному фестивалі у Греції

Зі слів учасниць хору, на сцені вони показали справжню українську щирість та харизму

З перемогою та новими враженнями повернулися з пісенного фестивалю вихованці Київської спеціалізованої музичної школи імені Лисенка. Конкурс хорового співу днями відбувся у Грецькому місті Превеза. Там українські школярки узяли два Гран-прі у різних номінаціях та одну срібну медаль.

Із квітами та обіймами зустрічають переможців рідні та близькі. На таку теплу зустріч хористи не сподівалися. Одразу діляться враженнями.

"Було дуже багато вражень, набагато більше, ніж в інших поїздках. Купалися дуже багато в морі, і відпочивали, і займались також", - прокоментувала учасниця хору Інга Сорока.

Одна з солісток хору, 10-річна Вероніка Барило, в конкурсі такого рівня участь бере не вперше. Цього разу, зізнається, перемогу вдалося взяти лише професіоналізмом. На такий рівень українських дітей зарубіжне журі не очікувало.

"Багато дуже готувалися. І велике враження, що у нас від маленьких до великих співають діти. Ми одна команда, де співали діти, а усі інші – тільки дорослі", - сказала вона.

А ще, кажуть учасниці хору, на сцені вони показали українську щирість та харизму.

У пісенному конкурсі у Греції взяли участь майже 30 професійних хорових колективів з-понад десяти країн світу. Однак, два Гран-прі з конкурсу привезли саме українці. За словами керівництва музичної школи, на світових конкурсах такого рівня музикантів з інших країн не залишають байдужими композиції саме українською мовою. І, звичайно ж, високий професіоналізм дівчачого хору із 30-річною історією.

"До нашого керівника підійшла член журі Словенії і вона сказала: "Ви співаєте Божественну музику". А музика на 80% – це українська музика. Це музика Лисенка, Станковича і Зубицького. І мені здається, отакі юнацькі колективи не володіють таким репертуаром, яким володіють наші дівчата", - зазначила заступник директора Київської середньої спеціалізованої музичної школи ім. М. Лисенка Ольга Савицька.

У дівчачому хорі Київської спеціалізованої музичної школи Миколи Лисенка зараз понад 30 учасниць віком від 9 до 18 років. До конкурсу у місто Превеза хористки готувалися майже півроку. А після перемоги у Греції на канікули поки що не йдуть – попереду тривалі репетиції до наступних пісенних фестивалів світового рівня.

Наталка Коцкович, Наталка Юрчук, Василь Балабан, "5 канал"

Попередній матеріал
Дрон RacerX встановив світовий рекорд швидкості – відео
Наступний матеріал
Штаб АТО: Терористи активізувалися – один український воїн загинув, троє поранені

Кольори веселки на парламенті та світові зірки: У Лондоні відбувся наймасштабніший гей-парад в історії міста

20-й Петрівський ярмарок стартував у Чернівцях - сюжет

У Маріуполі стартував свій "Казантип"

Діти з Донбасу вирушили на відпочинок до Греції

На фронт вирушив десант митців з Івано-Франківська – підвищуватимуть бойовий дух

"Здвиг-2017": Як відбувалося свято народних традицій та майстрів