5 канал

В Одесі під стіни держустанови прийшли лицарі в обладунках: чого вимагали

Своє звернення до чиновників Одеського департаменту комунальної власності підготували учасники клубу історичного фехтування

Зо два десятки лицарів в обладунках прийшли під стіни держустанови в Одесі. Вимагали від чиновників не виселяти їх із приміщення для тренувань. Чи вдалося лицарям відстояти свою фортецю та через що виселяють прихильників середньовічних боїв, – розкаже Ольга Дунська.

Своє звернення до чиновників Одеського департаменту комунальної власності підготували учасники клубу історичного фехтування. Близько десяти років збірна тренується в орендованому приміщенні, яке перебуває в комунальній власності міста. 15 грудня господарський суд наказав їм звільнити приміщення.

"Ми повинні виконувати рішення суду, яке набере чинності 15 січня – через тижні 2-3. Що робити далі – ніхто не пояснював. Ці хлопці – члени збірної – повинні проявити себе на Чемпіонаті світу, який буде через півроку. Тренування під питанням", – пояснює учасник клубу історичного фехтування та реконструкції "Тангар" Олексій Кравцов.

Фехтувальники бідкаються, тренуватися просто неба неможливо через погоду, а швидко знайти спортзал площею 100 квадратних метрів – нелегко.

"Для боїв у залізі потрібна хоча б мало-мальськи підготовлена підлога цементна, бо через падіння більшість залів не дуже хочуть пускати, бо травмується м'яке покриття, дерев'яне. Більш того, поштовхи в стіну – поява надщерблень, а жоден спортзал цього не хоче", – пояснює учасник клубу історичного фехтування та реконструкції "Тангар" Вячеслав Бройт.

Почувши брязкіт обладунків, до лицарів вийшли чиновники. Вони пояснили: виселяти фехтувальників ніхто не має наміру. Вимагають лише переукласти договір оренди – з фізичної особи на громадську організацію.

"Ніхто не виселятиме громадську організацію, яка займає певне політичне значення в місті. До цього орендарем була фізична особа-підприємець, суб'єкт госпдіяльності, тому виникла заборгованість по оплаті, але після того, як громадська організація візьме в оренду, там і інші ставки, і є варіант отримання пільги на сесії міськради за 1 грн/рік", – пояснив заступник начальника юридичного управління Одеського департаменту комунальної власності Валерій Мікуленко.

Борг за оренду приміщення клуб уже сплатив. Чиновники та фехтувальники домовилися про ще одну зустріч – у п'ятницю. Тоді ж і обговорять умови подальшої оренди приміщення.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Кріпацтво навиворіт: що заважає скасувати мораторій на продаж землі – "БлогПост"
Наступний матеріал
Екс-бійця внутрішніх військ, підозрюваного у вбивстві майданівця, залишили за ґратами
Loading...

Протести у Франції: в поліції заявили про "російський слід"

Протести "жовтих жилетів" у Франції: після смерті активістів уряд пішов на поступки

Протести "жовтих жилетів" у Франції: поліція арештувала 112 протестувальників

Поліція зловила псевдомінера в Одесі: ким виявився пранкер

В Одесі евакуювали 300 людей через анонімне повідомлення про замінування – подробиці

Спалах кору та грипу: в Одесі ввели посилені заходи безпеки – подробиці