мультикультурність
мультикультурність 5 канал

Україна після війни: розвиток мультикультурності держави обговорили на Львівщині – сюжет

Читайте по-русски
Учасники форуму дійшли висновку, що треба об'єднати мультикультурні погляди, щоб разом розвивати нову, сучасну країну

Розвиток поствоєнної України обговорювали на Львівщині культурні діячі, освітяни, історики та представники нацменшин. Зокрема, йшлося про співіснування різних культур в Україні. Про думки учасників форуму – у сюжеті журналістки "5 каналу" Марти Шикули. 

На мультикультурний форум у Дрогобичі з'їхалися десятки гостей. Науковці, історики, освітяни та культурні діячі об'єдналися, щоб обговорити міжнаціональні відносин на прикладі Дрогобиччини, де в мирі живуть поляки, німці, євреї, роми, кримські татари та українці.

"Мета показати що ми різні і нам потрібно жити незважаючи на війну. Війна загострила ці моменти і нам потрібно згладити , щоб знайти точки дотику а не точки протиріччя. У рівності наша велич", – наголошує міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

"Чотири основні меншини які проживають в нашому місті показували свій етнос, свою культуру, традиції. І в нас зародилася ідея продовжити. Але не в культурно-мистецькому плані, а продовжити це все в науковому обґрунтуванні. І підняти тему мультикультуралізму на основі нашого міста і країни", – зазначає організаторка Мультикультурного форуму Леся Татарська.

Під час дискусії учасники обговорили українську ідентичність, національну ідею, толерантність у соціально-культурному просторі та проблеми мультикультурної освіти.

"Постійно задається питання в чому є національна ідея для України , для будь якої нації якщо ти будеш це обговорювати на фаховому середовищі то рано чи пізно відповідь сформується. Вона має влаштовував загал від Криму до Прип'яті , до Полісся , від Донбасу до Ужгороду. Ми маємо сформувати ту саму ідентичність. Бо це вже на часі . Нині це уже треба. Маємо обговорити і зафіксувати стратегію подальших дій України в новому форматі. Не пострадянському", – наголошує ректор Південноукраїнського національного педагогічного університету Андрій Красножон.

"Квантовий стрибок від мультикультурності до синтезу цивілізації. Україна в кордонах 1991 року це синтез більш менш 400 світових цивілізацій які тут існували впродовж 3 тисяч років і кожна з яких залишила сучасній Україні свій відбиток", – розповідає історик, журналіст Данило Яневський.

Учасники форуму дійшли висновку, що треба об'єднати мультикультурні погляди, щоб разом розвивати нову, сучасну країну, зберігаючи етнокультурні особливості та права різних нацменшин.

"Нам зараз необхідно інтенсифікувати спілкування зі світом на культурному і мистецькому рівні. Нам потрібно заявити свою самобутність. Але не в плані архаїки, етнічних речей, а показати новий досвід який ми здобули під час війни. Бо він є унікальний. І тоді ми станемо великою нацією цієї планети", – зазначає письменник Володимир Єшкілєв.

Партнер форуму – благодійний фонд "Реконструкції та розвитку України", який паралельно з гуманітарною діяльністю активно допомагає фронту. Нещодавно доправили на передову мобільний шпиталь.

"Наш проект, яким ми займаємося мобільний шпиталь, він об’єднав навколо себе лікарів різних національностей, які є українцями . Які підтримують країну. І на форумі ми розуміємо шо потрібно відійти від радянщири і перейти до створення нашої ідентичності. Яка буде формувати наше майбутнє, наші погляди. Політично-соціально – культурну молодь і націю", – зазначає керівник БФ "Реконструкції та розвитку України" Артем Гончаренко.

Учасники форму певні: нині лише початок обговорення мультикультурності України, яке треба продовжити у всіх регіонах країни, щоб сформувати єдину потужну національну ідею з урахуванням усіх поглядів.

Марта Шикула , Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Читайте також: Зустрічає іноземні делегації і заміняє міського голову: як живеться коту Левчику у львівській ратуші

Дивіться також відео за темою: Їх шукають у розбитих селах: як опікуються безпритульними тваринами у прифронтовому Краматорську

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій

Попередній матеріал
Події в Ірані є наслідком зовнішньої політики цієї країни – Ігнат
Наступний матеріал
Ворог гатить по житловим кварталам Херсона із артилерії – ОВА
Loading...
БПЛА Bayraktar із українським двигуном успішно завершив другий тестовий політ

БПЛА Bayraktar із українським двигуном успішно завершив другий тестовий політ

У ПАР українці вийшли на протест через візит лаврова

У ПАР українці вийшли на протест через візит лаврова

В Україні відзначають День Соборності

В Україні відзначають День Соборності

В Берліні зібрався мітинг проти зволікання уряду щодо постачання Україні танків Leopard 2

В Берліні зібрався мітинг проти зволікання уряду щодо постачання Україні танків Leopard 2

Міністр оборони США прокоментував, коли Україна може розпочати свій контрнаступ

Міністр оборони США прокоментував, коли Україна може розпочати свій контрнаступ

Єврокомісія оголосила про виплату Україні €3 млрд макрофінансової допомоги

Єврокомісія оголосила про виплату Україні €3 млрд макрофінансової допомоги