Удвічі зменшиться кількість хірургічного втручання: харківські військові медики презентували диво-магніт для проведення операцій

Також було представлено так званий Малий набір хірургічного магнітного та немагнітного інструмента для видалення сторонніх тіл

У харківському Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону медики презентували власні розробки медичних інструментів та технологій лікування. Презентація відбулася до Дня медичного працівника, повідомляє "Укрінформ".

"За час проведення бойових дій на Донбасі в рамках АТО та ООС фахівці нашого центру прийняли у себе близько 25 000 військовослужбовців різних силових відомств і правоохоронців, які брали участь у відновлені суверенітету та територіальної цілісності України. З усіх цих пацієнтів понад 5500 осіб надійшли до Харкова із бойовими травмами, ще приблизно 4000 були поранені, а інші – мали різні захворювання. 100% військових лікарів брали участь в АТО, а декілька наших товаришів просто зараз виконують бойові завдання в рамках ООС", – зазначив на презентації начальник шпиталю полковник медичної служби Юрій Подолян.

За його словами, всі новітніши розробки лікування бойової вогнепальної травми – колективні досягнення та не мають аналогів в світі.

Провідний хірург шпиталю полковник медичної служби Віктор Біленький наголошує, що військово-медичний заклад співпрацює із 53 цивільними установами, що займаються лікуванням чи дослідженням у галузі охорони здоров’я.

"Зауважу, що за понад 4 роки бойових дій на сході України військовий колектив зробив справжній прорив у плані покращення процесу лікування та реабілітації армійців. Відкрито нові медичні підрозділи, придбано чи винайдено нові лікарські прилади, а головне, що медики у погонах набули безцінного досвіду", – пояснив Біленький.

На презентації, серед іншого, представлено так званий Малий набір хірургічного магнітного та немагнітного інструменту для видалення сторонніх тіл, що вже охрестили в армії диво-магнітом.

"Завдяки диво-магниту вдвічі зменшилася кількість хірургічного втручання в процесі лікування поранених, а середній час операцій з видалення сторонніх тіл зменшилися майже в 5 разів. Загалом термін лікування поранених скоротився на 25%, або майже на 6 діб прискорився термін повернення воїнів до строю. На цей час близько 3000 армійців скоріше стали на ноги через використання під час їхнього лікування диво-магніту, яким уже забезпечено шпиталі в районі бойових дій на Донбасі. Економічний ефект за рахунок зменшення прямих медичних витрат, скорочення кількості етапів медичної евакуації, хірургічних втручань, днів стаціонарного лікування після застосування диво-магніту – понад 56 млн грн", – зазначив підполковник медичної служби Володимир Негодуйко.

На презентації наголошувалося, що розробками харківських військових медиків уже зацікавилися закордонні колеги і зараз тут працюють над впровадженням у серійне виробництво більш досконалого Великого набору хірургічного магнітного та немагнітного інструменту.

Як повідомляв 5.UA, імунологи під керівництвом доктора Філіпа Грінберга з Центру дослідження раку імені Фреда Хатчінсона за допомогою методів генної інженерії змогли вдосконалити T-лімфоцити – клітини імунної системи, щоб ті змогли знищувати стійкі до ліків ракові пухлини.

Попередній матеріал
Вражаюче видовище : у мережі показали відео потрапляння блискавки в київську телевежу
Наступний матеріал
ДТП в Ірпені: BMW з "євробляхами" на шаленій швидкості протаранив зупинку

Працюють у три зміни: в Одесі канадські пластичні хірурги взялися безоплатно оперувати АТОвців

На підпитку: в Донецьку чоловік кинув молоток у спостерігачів ОБСЄ

Урочистості з нагоди Дня медичного працівника у Маріїнському палаці за участі Президента – відео

Про складне – на простих прикладах: як проходять заняття в літньому науковому таборі в Харкові

Фронтові "буржуйки" та свічники з гільз: 92-га мехбригада поповнила колекцію Харківського музею

Уперше стали донорами: харківські прикордонники здали кров для онкохворих дітей