Прикордонник, ДПСУ, кордон

У пункті пропуску "Шегині" невідомі намагалися заблокувати проїзд і влаштовували провокації – прикордонники дали відсіч

У ДПСУ наголосили, що й надалі не допускатимуть ніяких порушень режиму в пунктах пропуску


Прикордонники повідомили, що протягом останніх днів на кордоні з Польщею фіксувалися непоодинокі випадки порушення окремими особами режиму в пункті пропуску "Шегині" і провокування ситуації. При цьому вони свідомо не виконували законних вимог військовослужбовців Держприкордонслужби. Про таке повідомляє прес-служба МВС УКраїни на своїй сторінці у Facebook.

Прикордонники розповіли: "В цей період прикордонники упереджували спроби масового проникнення в пункт пропуску осіб, які мали на меті чинити тиск на працівників пункту пропуску і намагалися всіляко провокувати агресію, підбурювали до блокування пункту пропуску. При цьому прикордонники не перешкоджали пропуску громадян, які мали законні підстави для перебування в пункті пропуску".

У повідомленні також йдеться, що до блокування кордонну закликав зокрема громадянин Щербина А. І. У ДПСУ також заявили: "У той же час окремі особи, потрапивши в пункт пропуску самовільно, починали пересуватися територією від смуги руху на виїзд з України до напрямку в'їзду чи навпаки, тим самим порушуючи режим у пункті пропуску. Крім того, вони свідомо і навмисно не виконували вимог посадових осіб Держприкордонслужби, в образливій формі зверталися і провокували представників інших контролюючих органів".

Правоохоронці також розповіли, що деякі з осіб, яких притягували до адмінвідповідальності, ознайомившись із протоколом та усвідомлюючи відповідальність перед законом, знищували його та вимагали перекладача на російську мову, бо начебто не розуміють української. Через неправомірні дії і порушення законодавства низку осіб у пункті пропуску затримано. На них складено матеріали адміністративного правопорушення за ст. 185-10 та ст.202 КУпАП.

Прикордонники наголосили, що й надалі не допускатимуть ніяких порушень режиму в пунктах пропуску: "Наголосимо, що співробітники Держприкордонслужби не допускатимуть будь-яких незаконних дій у пунктах пропуску та чітко діятимуть у межах чинного законодавства, в тому числі затримуючи осіб, які його порушують. При цьому за необхідності пункти пропуску будуть посилені додатковими резервами і групами реагування, що діятимуть спільно з співробітниками Національної поліції".

Як повідомляв 5.UA, польський ПП "Мединка" Михеїл Саакашвілі пройшов. Згодом активісти зробили коридор і вивели Саакашвілі через пункт пропуску "Шегині" на українську сторону. 

Попередній матеріал
На Донеччині відкриють перший в Україні регіональний Центр протимінної діяльності
Наступний матеріал
В Україні розробляють стратегію підвищення престижу робітничих професій