Незвичних друзів має мешканка Полтави. Щодня жінка приходить із ласощами для чотирилапих знайомих до Ворскли. А вони так звикли до своєї годувальниці, що охоче підходять і навіть дають себе погладити. Більше про незвичну дружбу знає журналістка "5 каналу" Анна Морозова.
Пенсіонерка Тетяна Гаркуша щодня, вже 5 років поспіль, приходить на берег Ворскли. Тут на неї завжди чекає родина нутрій, що оселилася в очереті.
"Гукаю, й вони пливуть до мене. Вони чують мій голос, вони знають, що я прийшла їх годувать, і так кожного дня", – зазначає доглядачка нутрій Тетяна Гаркуша.
Колись, прогулюючись берегом, із води до жінки вийшов гризун. Тваринка простягала лапки. Такий жест пані Тетяна розцінила як прохання погодувати. І пішла по ласощі. А коли повернулася, Масік – так нині називає тваринку жінка, чекав на неї. Відтоді товаришують. Гризун довіряє пані Тетяні. А вона зізнається: мало не всю пенсію віддає на овочі та крупи. Нині жінка опікується уже цілою родиною нутрій. Цього разу на її заклик припливла самиця, яка нещодавно навела малюків. Ще одна – готується народжувати, тож – не показується.
"Бурячок, морковку, як сезон - яблук. Крупа вона тривка, вони наїдаються. Зараз в неї маленькі. Їй треба їх годувати", – зазначає доглядачка нутрій Тетяна Гаркуша.
Складніше – в холодну пору року. Розповідає, цієї зими одна з нутрій примерзла хвостом до криги. Рятувальникам довелося вирізати шматки льоду, щоб визволити тваринку, а пані Тетяна на кілька холодних днів забрала гризунів додому.
"Одна була повністю примерзла ось там, біля рибацького місточка. Повністю примерзла до річки. А ця бігала, пів хвостика відмерзло, і намерзла така грудка велика льоду, і вона ту не покидала. Яка відданість один одному", – розповідає доглядачка нутрій Тетяна Гаркуша.
Про полтавських нутрій знають усі місцеві. Перейнялися долею гризунів і спортсмени, що сплавляються Ворсклою. Вирішили збудувати для родини новий будиночок.
"Ми побачили, що будиночок, який раніше був збудований для них, зараз уже пошкоджений і вже не придатний до їх перебування там. Тому ми, спільними зусиллями, "Регіональний офіс водних ресурсів", наша команда драгонбота "Сармат", об’єднавшись, ми збудували", – каже жителька Полтави Анна.
Нутрій завезли в Україну з Південної Америки ще у минулому столітті, розповідає завідувачка відділу сільського господарства Полтавського еколого-натуралістичного центру. Тоді людина їх одомашнила і почала розводити.
"Я думаю, що це нутрія звідкись втекла, з чийогось приватного господарства, а так як вони напівводні тварини, вони оселяються біля водоймищ", – каже завідувачка відділу сільського господарства еколого-натуралістичного центру Ірина Пугачова.
Проте без людської допомоги тваринки гинуть у дикій природі.
"Вони собі будинки не будують, тобто взимку вони не виживуть, як ось це випадок з цією нутрією і з підмерзлим хвостом. Якби це було б у природі - особина б загинула, тому що було б зараження, сепсис, інфекція і т.д.", – пояснює завідувачка відділу сільського господарства еколого-натуралістичного центру Ірина Пугачова.
Та попри вік і скруту пані Тетяна не покидає своїх підопічних, адже прикипіла до них душею. Каже, ладна турбуватися про всі наступні покоління і таким чином подавати приклад іншим – захищали природу і її жителів.
Анна Морозова, Богдан Проскуров. Полтава, "5 канал"
Читайте також сюжет: для порятунку відключили частину міста: як переселенка на Черкащині дбає про безпритульних тварин.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою:
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.