Хор депутатів
Хор депутатів 5 канал

У міськраді Львова створили хор депутатів: як проходять репетиції та що співають

Читайте по-русски
Вперше депутатський хор виступить 10 березня, у річницю з дня першого публічного виконання Гімну України

Депутатська капела. У Львівській міськраді тепер ще й співатимуть. Хор депутатів ініціював очільник міста Андрій Садовий. Утім сам на першу репетицію не прийшов. Із 64 обранців поспівати зголосилися лише 15. Як депутати вчилися вокалу – чула журналістка "5-го" Марта Шикула.

Не на сесію, а на вокальну репетицію поспішають місцеві депутати різних політичних фракцій. На робочих місцях замість документів – музичні партії. Нині народні обранці у сесійній залі не голосують, а співають.

"Пам'ятаю шкільний період, коли був у хорі. То було дуже почесне місце. Куди ти йшов і старався відпрацювати, щоб туди прийняли. Думаю, хору не вийде. Але якась група з вокалістом може і вийде. Я щось впевнений, що музична освіта не у всіх є", – каже депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич.

Налаштовується на роботу диригент для депутатів – керівник хорової капели "Дударик" – Дмитро Кацал. Капельмейстер підібрав репертуар для депутатів. Він добре знає, як з людини, яка не вміє співати, зробити вокаліста.

"За сьогоднішню репетицію ми зробимо Гімн і "Червону руту", ще один гімн. У тих творах вся концепція. Війна план покаже. – Ноти вміють читати? – Не проблема, навчимо", – переконує керівник хору Дмитро Кацал.

Репетицію хористи-початківці розпочинають із "Червоної рути". Слова пісні знають добре, а от у ноти потрапляють не всі.

"Я не очікувала, що я буду співати. Але "Червона рута" – то така пісня, яку вмієш не вмієш, співаєш. Ідея спочатку виглядала як тролінгова. Я спочатку подумала, що нас від чогось відволікають, бо ми зараз у бюджетному процесі", – розповіла депутатка Наталія Шелестак.

Далі беруться за Гімн України.

"Я колись ходила в музичну школу, навіть співала в хорі. Будемо відновлювати те, що нас дуже давно вчили. Щоб ми ближче познайомилися з колегами і мали таку можливість неформально спільно провести час, щоб потім бути об'єднаними в рішеннях для міста", – вважає депутатка Уляна Пак.

Після невеликої паузи диригент розподіляє хористів за голосами. Жінок просить тягнути вищі ноти, чоловіків навпаки.

"Супер. Буде клас. Потенціал є. – Голоси є? – Є. Нам треба зробити дівізі на 4 частини. Сопрано, бас, бо я не планую одним голосом", – пояснює керівник хору.

Ідея створити депутатський хор належить очільнику міста Андрію Садовому. Утім сам міський голова на репетицію не прийшов.

"Спів депутатів унісон має спонукати їх також унісон приймати правильні та справедливі рішення для громади міста Львова. Ми збираємося в позаробочий час. Спробувати себе у цьому можна на громадських засадах", – зауважив керівник адміністрації міського голови Львова Євген Бойко.

Наприкінці репетиції депутати розспівалися, кажуть: почуваються майже вокалістами та вже будують плани на артистичне майбутнє.

"95 квартал" їздить заробляє гроші на корпоративах. А у нас є проблеми з бюджетом, то чому ми не можемо хором депутатським заробити багато грошей, заплатити податки і наповнити бюджет", – жартує Наталія Шелестак.

Вперше депутатський хор виступить 10 березня, у річницю з дня першого публічного виконання Гімну України. Далі депутати щочетверга збиратимуться на репетиції. У найближчих планах – навчитися різними голосами співати "Боже великий, єдиний", гімн ОУН та "Заповіт" Шевченка. Для новачків це роботи на рік, каже диригент депутатів.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Стало відомо, скільки армійців із зони ООС погодилися на вакцинацію проти COVID-19
Наступний матеріал
Пленарне засідання ВР: година запитань до уряду
Loading...

Король шлягерів Іво Бобул і лідер гурту "Друга Ріка" Валерій Харчишин – "Кондратюк у понеділок"

Скеля естради Михайло Поплавський і легенда шоу-бізнесу Наталя Могилевська – "Кондратюк у понеділок"

Романтик і рокер Віктор Павлік та акула бізнесу Максим Бахматов – "Кондратюк у понеділок"

Сергій Притула та лідерка гурту GO_A Катерина Павленко – "Кондратюк у понеділок"

Про молодь на Донбасі та концерт на День Незалежності: Тарас Тополя у "Рандеву"

Лідер найсвятковішого гурту України "ТіК" Віктор Бронюк і артистка Ольга Горбачова – "Кондратюк у понеділок"