Американські військові у Львові
Американські військові у Львові 5 канал

У Львові армійці ЗС США у помічників Санта-Клауса перевтілилися – відео

Солдати американської армії відвідали інтернат для дітей з особливими потребами на Львівщині. Приїхали не просто вручити подарунки, а й побавитися з малюками

В руках американських армійців не зброя, а подарунки. Бійці Національної гвардії збройних сил США, які навчають українських військових, нині – в ролі помічників Санта-Клауса. 

У місцевому інтернаті живе близько півсотні дітей з вадами фізичного та розумового розвитку. Для іноземних гостей вони підготували концерт. Американські військові – плескають у долоні.

Після концерту вихованці інтернату разом із військовими взялися до ігор та спільної творчості. Різні мови спілкування на заваді не стали.

"Я намалював його (хлопчика), бо думаю, що це гарний шлях, аби зруйнувати мовний бар'єр, навіть якщо він не розуміє мене, а я – його. Малюнок – це універсальна мова. І так, це йому від мене подарунок такий", – каже військовослужбовець Національної гвардії США  Браян Кенеді.

Старші вихованці чекали на військових, щоб зіграти з ними у футбол. На всі запитання, які діти самі не змогли поставити воякам через мовний бар'єр, довелося відповідати американському офіцеру Олександру Батину. Він родом із Закарпаття.  

"Народився тут. Потім батьки забрали мене в Нью-Йорк, там ходив до школи, потім – коледжа, навчався на воєнній кафедрі і так став офіцером Національної гвардії у піхотинських військах", – розповідає військовий ЗС США Олександр Батин.

Керівники інтернату кажуть, що меценати до них навідуються часто, але зазвичай обмежуються подарунками для дітей. Проте малечі для розвитку потрібне спілкування і контакти не лише з вихователями.

"Коли повідомили, що приїдуть американські солдати, – це була радість велика для дітей. І перше запитання, яке вони поставили – "Чи вони будуть у справжній формі, американській?" Ми дуже чекали тих солдатів. Хлопчаки чекали найбільше, бо хотіли з ними у футбол пограти і обмінятися з ними телефонами", – каже керівник Краковецького навчально-реабілітаційного центру Наталя Франків.

Американські військові пообіцяли, що візити до малечі стануть їхньою новою традицією на українській землі.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Легендарне місце": Порошенко побував у Військовій академії США – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Звільнені: скільки колишніх заручників опинилося на лікарняному ліжку
Наступний матеріал
Активіст розповіла, як відбувався процес перемовин щодо звільнення заручників з ОРДЛО
Loading...