укриття
укриття 5 канал

У Херсоні облаштовують мобільні укриття з бетону: чи вистачає їх та за скільки секунд мешканці мають сховатися – сюжет

Читайте по-русски
Встановлюють сховища за рахунок місцевого й обласного бюджетів, а також завдяки допомозі благодійників

Вибухи без сигналу повітряної тривоги. Через близькість вогневих точок ворога до Херсону, в місті не завжди встигає спрацювати сигнал оповіщення про обстріл. Місцеві жителі вчаться на слух відрізняти звуки "прильотів" та виходів систем ППО. Щоби захистити людей від раптових атак, на вулицях міста встановлюють мобільні укриття з бетону. Чи вистачає їх та за скільки секунд херсонці мають сховатися – у сюжеті журналістки "5 каналу" Валентини Федорчук.

Попри те, що Херсон намагається жити звичайним життям, загроза обстрілів у місті – постійна. Часто у перехожих є буквально лічені секунди на порятунок, бо ворожа атака може статися швидше, ніж прозвучить повітряна тривога. Саме тому на вулицях почали встановлювати протиосколкові споруди. Зараз їх у місті – 140.

Армовані бетонні стіни можуть захистити від уламків та вибухової хвилі. Розміщують мобільні укриття в місцях найбільшого скупчення громадян. Одночасно тут можуть розміститися близько 20 людей, для їх комфорту всередині встановлені лавки.

Хороше бетонне укриття обов’язково має сертифікат якості, кажуть у Херсонській ОВА. Встановлюють сховища за рахунок місцевого й обласного бюджетів, а також завдяки допомозі благодійників.

"Херсон лідер серед таких вуличних укриттів. У нас тут не працює повітряна тривога, як працює в інших містах. У нас люди на слух чують коли йде виход, летять снаряди і в них є близько 5 секунд, щоб перейти в найближче яке вони бачать укриття. Крім того також встановлені габіони, це найпростіше укриття на зупинках, які наповнюються піском і допомагають ховатися від миттєвих обстрілів", – повідомив речник Херсонської ОВА Олександр Толоконніков.

А от щоб сірі сховища перетворилися на частину вуличного ландшафту – до справи взялися активісти.

"Малюємо наші символічні, Справи громад, котики з кавунчиками, додаємо петриківкою, бджілками тому що це символічно, це наші бджілки трудівниці, які допомагають військовим", – розповідає художниця Катерина Бегур.

Розписувати вуличні сховища запропонувала місцева влада. Тепер небайдужі херсонці планують створити яскраві укриття в кожному мікрорайоні.

"І війна, і стріляють, і лівий берег, і хочеться просто щоби люди отримали хоч крапельку позитиву. Коли вони бачать котиків, котики це взагалі любов, практично кожна людина, вона посміхається. Чому з кавунчиком? Тому що це Херсон", – наголошує лідерка ГО "Справа Громад" Оксана Погомій.

Жителям такий апгрейд подобається. Кажуть, під постійними обстрілами – хочеться чогось яскравого. Проте дехто бідкається, що сховищ у місті бракує.

"Це дуже гарне діло. Чим їх більше – тим краще. Потрібні, а ще й як отак розмалюють то красота", – кажуть жителі Херсону Олексій та Людмила.

"Я туди не хожу. Я живу аж там далі, поки я добіжу. Я би сказала що таке укриття потрібне було б у нас в домі, щоб туди хто захотів – міг піти сховатися. Бо у нас в домі немає укриттів", – зазначає жителька Херсону Любов.

Зараз у Херсонській області - близько 200 вуличних укриттів, 140 із них у самому місті. Незабаром планують установити ще 30 бетонних сховищ.

Валентина Федорчук, Владислав Радковський, Херсон, "5 канал"

Нагадаємо, ракетна атака рашистів 1 червня забрала життя трьох людей, ще десятеро поранені. Такі наслідки удару кремлівських терористів. У День захисту дітей росіяни вбили дитину. Уламки небезпечного залізяччя впали біля дитячої поліклініки, куди місцеві бігли в укриття. Люди кажуть, що трагедії можна було уникнути, якби вхід до сховища був відчинений.

Як повідомляв 5.UA, прокуратура проводить слідчі дії в поліклініці Києва, де під час ракетної атаки було зачинене укриття.

Також Кличко просить про відсторонення голови Деснянського району Дмитра Ратнікова від виконання обов'язків, поки триває слідство.

Читайте також: Кличко поскаржився на тиск столичної влади через розслідування загибелі людей біля зачиненого укриття

Дивіться також відео: Укриття в Києві: які проблеми виявлено та як вирішуються? Михайло Шаманов, речник КМВА

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Зеленський хотів би провести вибори у 2024, але за певних умов – подробиці
Наступний матеріал
Присвятив перемогу ЗСУ та Україні: Олександр Усик захистив чемпіонські звання проти британця Дюбуа – сюжет
Loading...
Навчання під час війни: у Дніпрі школи відновлять роботу в змішаному форматі – які умови пропонують

Навчання під час війни: у Дніпрі школи відновлять роботу в змішаному форматі – які умови пропонують

Безпечно лише під землею: у Дергачах відкрили дитячий центр дозвілля в укритті

Безпечно лише під землею: у Дергачах відкрили дитячий центр дозвілля в укритті

Швейцарія виділить 170 млн грн на укриття в українських школах – що відомо про проєкт

Швейцарія виділить 170 млн грн на укриття в українських школах – що відомо про проєкт

"Пофарбувати підвали і сказати, що це укриття, не вийде": у Харкові готуються відкривати школи – що з безпекою

"Пофарбувати підвали і сказати, що це укриття, не вийде": у Харкові готуються відкривати школи – що з безпекою

Загибель біля укриття: суд відмовився змінювати запобіжний захід підозрюваному – прокуратура

Загибель біля укриття: суд відмовився змінювати запобіжний захід підозрюваному – прокуратура

Понад 300 укриттів непридатні: у яких умовах харків'яни ховаються від російських обстрілів – сюжет

Понад 300 укриттів непридатні: у яких умовах харків'яни ховаються від російських обстрілів – сюжет