Кажан
Кажан 5 канал

У Харкові випустили на волю понад тисячу кажанів – як це було

Читайте по-русски
Перед першим польотом після зими летючих мишей добряче нагодували

Кажанячий випускний. У Харківському екопарку врочисто випустили на волю понад тисячу кажанів. Усі вони – зимували в Центрі реабілітації рукокрилих. Перед першим після зими польотом летючих мишей добре нагодували, аби вони змогли пережити холодні ночі. На кажанячому випускному побувала журналістка "5 каналу" Оксана Нечепоренко.

Хоча й маленькі, але справжні володарі ночі. Та поки що кажани – у дбайливих руках працівників Центру реабілітації рукокрилих.

До центру реабілітації рукокрилих переважно потрапляють кажани, яких знаходять мешканці багатоповерхівок. Усю зиму підопічних годували та вкладали спати у холодильники. Із піклуванням допомагала і Світлана Крівцун. Летючими мишами вона захопилася три роки тому, коли випустила на волю свого першого кажана.

"Я його навіть Пончиком назвала, цього кажанчика, але не знаю, чомусь мені так ім'я спало на думку. З дитинства пам'ятаю – завжди лякали, що в біле волосся вони могли заплутатися, але я дізналася, що це неправда", – каже волонтерка Центру реабілітації рукокрилих Світлана Крівцун.

Цю зиму в центрі реабілітації називають рекордною. На відгодовування та порятунок до науковців потрапило аж три тисячі кажанів із різних куточків України. Серед них і рідкісні види.

"Вухані – це лісові жителі. Зазвичай вони полюють серед крон дерев, на метеликів. Але ці, цей вид – вухань австрійський, іноді може зимувати у містах і, власне, всі вони були знайдені у під’їздах будинків", – розповіла заступниця керівника Центру реабілітації рукокрилих Альона Прилуцька.

Вуханчики поки що на лікуванні. А от випускний нині у пізніх кажанів, рудих вечірниць та нетопирів середземноморських. У природі рукокрилим саме час прокидатися.

"Я впевнена, що з нашими кажанами все буде гаразд. Вони успішно полетять, плюс кожного ми підгодували сьогодні перед випуском. Вони нагодовані, в гарній вазі", – каже Альона Прилуцька.

Долучитися до врочистого випуску може будь-хто. Потрібно лише мати рукавичку. Та дотримуватися правил безпеки.

Аби підготуватися до злету, кажанам потрібен час. Розправити крила свого кажанчика Світлана Крівцун умовляла хвилин 10.

На волю майже одночасно вилетіла тисяча рукокрилих.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"

Попередній матеріал
У Дубаї заарештували натовп дівчат, які оголеними знімалися на балконі, – серед них 11 українок
Наступний матеріал
Ходити пішки на роботу по півтори години: як локдаун вплинув на киян та що думають мешканці столиці – включення
Loading...

Депутат Харківської міської ради задекларував лева

На Харківщині від СОVID-19 померло двомісячне немовля

Верховна Рада нарешті призначила вибори міського голови Харкова

Рівень захворюваності на коронавірус серед дітей збільшується: яка ситуація в Харкові

Ринки, кафе і навіть історичні будівлі: журналісти показали мільярдний "спадок Кернеса" в Харкові

На Харківщині вперше зафіксували смерть дитини від коронавірусу – що відомо