Акція протесту
Акція протесту 5 канал

У Харкові та Черкасах влаштували акції на підтримку підозрюваних у вбивстві Шеремета

Читайте по-русски
Невинні люди знаходяться за ґратами, наголошували мітингарі

Мітингарі, які вийшли підтримати підозрюваних у справі вбивства Павла Шеремета, зібралися на головній площі Черкас. Акція відбулася без жодної політичної символіки, інформує "5 канал".

Окрім синьо-жовтих та червоно-чорних прапорів – учасники в руках тримали плакати "Поліція призначає вбивць". Вони переконані – за вбивство Павла Шеремета за ґрати посадили невинних людей.

Протестувальники пояснюють: зібралися, бо бачать, що правоохоронці справу не розслідують. Вони переконані – втручання громадськості необхідне. Обіцяють і далі контролювати, як триває слідство.

"Ми виступаємо проти брехні правоохоронних органів, незважаючи на те, що в 2018 році був факт убивства, була створена слідча група із СБУ, ГПУ, Національної поліції і навіть ФБР, до цього часу реальних замовників і виконавців убивства не було встановлено", – говорить Олександр Рибалка, учасник мітингу.

"Невинні люди знаходяться за ґратами, всі ми бачили аналіз тих доказів, що наводило міністерство внутрішніх справ і вони нікчемні, сфабриковані, ті люди, які начебто є на цих фотографіях, вони взагалі не підходять під цей опис. Ми розуміємо, що це політичний тиск, треба було політично призначити винних у вбивстві Павла Шеремета і ми проти цього", – розповідає Сергій Кудактін, учасник мітингу.

Підтримати ув'язнених у справі вбивства Павла Шеремета вийшли і близько двох сотень харків'ян.

У винуватість Антоненка, Дугарь та Кузьменко вони не вірять та вважають дії правоохоронців наступом на волонтерів та ветеранський рух. Основні вимоги мітингувальників – звільнити фігурантів, всебічно розслідувати справу та знайти справжніх убивць журналіста.

Наприкінці акції учасники запалили фаєри і скандували – "Досить брехати".

"Ми не в 1937-му році, ми воювали за те, щоб у нас країна була демократична та правова. Якщо є вина – то доведіть і приймайте міри. Якщо її нема, то не треба тримати людей. Це політична розправа. Ми зараз бачимо, по країні політично вмотивовані розправи діються. Ми бачимо, що немає обґрунтованої підозри, немає ніяких доказів, принаймні, суспільству вони не представлені. Люди тримаються в слідчому ізоляторі і ми вважаємо, що це дискредитація волонтерського та ветеранського руху", – заявляє Анатолій Козловський, учасник акції.

"Я зараз вийшла проти того, щоб патріотів України звинувачували у тому, що вони не робили. У справі Шеремета дуже багатьох патріотів України, захисників України стали просто призначати винуватими, тому що вони зручні, вони тут поруч і "ми можемо так само залякати, щоб вони не виходили". Я хочу далі виходити, мені важливо, щоб таких як я, щоб людей, які зробили для країни набагато більше ніж я, що їх не переслідували. Наші вимоги – це адекватне розслідування і звільнення фактично полонених, які звинувачуються у тому, що вони не робили, і проти яких фальсифіковані докази", – наголошує Анастасія Гаєва, учасниця акції.

Нагадаємо, 4 липня у Києві влаштували акцію на підтримку підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Слідство вважає виконавцями злочину – музиканта та добровольця Андрія Антоненка або Ріфмастера, волонтерку та хірургиню дитячої лікарні Юлію Кузьменко, а також військову медсестру Яну Дугарь.

Попередній матеріал
"Досить брехні": активісти дійшли до ОП, щоб підтримати Дугарь, Антоненка та Кузьменко – включення
Наступний матеріал
Офшорний президент: як Зеленський не платив податки під час війни – "Спостерігач"
Loading...

"Досить брехні": У Києві триває акція на підтримку підозрюваних у вбивстві Павла Шеремета – включення

Розгляд апеляції щодо запобіжного заходу Антоненку зірвали – справу навіть не передали до суду

Справа Шеремета: суд відмовив Кузьменко у зміні запобіжного заходу – 4 нардепи готові взяти її на поруки

У Києві вирішили на свято підтримати Антоненка, Кузьменко і Дугарь, влаштувавши акцію у вишиванках

Справа Грищенків: адвокат розповів, що поліція силою взяла зразки ДНК у ветеранки АТО "Пуми"

Справа Шеремета: у поліції заперечують, що змінювали схему маршруту підозрюваних