Змагання рятувальників
Змагання рятувальників 5 канал

У Харкові пройшли змагання з пожежно-прикладного спорту: як це було – сюжет

Читайте по-русски
У Харкові пройшли змагання з пожежно-прикладного спорту: як це було – сюжет

Відпрацювати швидко та перемогти суперника. Після річної перерви через пандемію у Харкові відбулися міжрегіональні змагання з пожежно-прикладного спорту. У місті зібралися команди рятувальників з шести областей України. Учасники під час змагань імітують реальні дії під час гасіння пожеж та порятунку життів. Секрети спритності пожежників дізнавалася журналістка "5 каналу".

Подолати двометровий паркан. Пройтися спортивною колодою з двома пожежними рукавами в руках. Розгорнути їх та не втратити до фінішу. Так змагаються команди рятувальників з кількох областей України. На другій доріжці – Серго Берідзе. Він продовжує сімейну династію. Пожежниками були його дід та батько. Чоловік служить в одній із частин Харкова. Смугу перешкод долає за 19 хв та 4 секунди.

"Всі ж дуже намагаються покращити свої результати, тому поспішають, на пожежах так не робиться. Все робиться більш компактно, більш злагоджено, а тут всі гоняться за результатом", – каже учасник змагань Серго Берідзе.

Змагання з пожежно-прикладного спорту, в яких беруть участь команди рятувальників із різних областей України, проводять уже протягом 30 років. За цей час лише тричі вони не відбулися – через окупацію Донбасу та коли почалася пандемія коронавірусу. Цього року у чемпіонаті – 10 команд із 6 східних областей. Організатори кажуть, такі заходи допомагають рятувальникам краще підготуватися до складних ситуацій у роботі.

"Бувають такі моменти, коли до будинку неможливо під’їхати. Коли ми не можемо зверху зайти в квартиру, коли ми не можемо встановити автодрабину, тому доводиться висувною драбиною та штурмовою драбиною добиратись на 4 та 5 поверх і рятувати людей. Тобто це – пожежно-прикладний спорт, спорт, який допомагає відпрацьовувати всі навички при проведенні бойової роботи", –  наголосила начальник ДСНС у Харківській області Олександр Волобуєв.

Окрім подолання 100-метрівки, у програмі – підйом штурмовою драбиною на 4 поверх, пожежна естафета та бойове розгортання. Завдання команд – найшвидше за суперників подолати перешкоди та не схибити.

"Якщо не з'єднані пожежні рукави, якщо не з’єднаний пожежний ствол. Або чоловік зірвався з пожежної башти, це буває і таке. Якщо не виконав вправу до кінця, буде нульова оцінка", – запевнив суддя змагань Віталій Бутівченко.

Кожен учасник має дві спроби. Перша – кваліфікаційна, друга – залікова. Аби виконувати вправи швидше за всіх, рятувальники тренуються чи не кожної зміни. Та мають власні таємниці гарного результату.

"Підібрати ногу правильно, зайти з правої ноги, як кажуть спортсмени, з опорної ноги. Це по буму, паркан перескочити є 2-3 способи, кожен вибирає для себе спосіб, який зручніший. Це тільки від практики залежить", – підсумував учасник змагань Іван Сухенко.

У швидкості та спритності рятувальники змагалися протягом двох днів. А кубок дістався переможцям 2019 року, з Енергодару Запорізької області.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Дивіться також: Змагання тарантасів: як у Черкасах 16 саморобних тачок спускалися із Замкової гори

Попередній матеріал
Змусив сісти в коляску мотоцикла і повіз додому: на Вінниччині поліцейські врятували від ґвалтівника 11-річну дівчинку
Наступний матеріал
На Львівщині вантажівка влетіла у продуктовий магазин: четверо людей загинули
Loading...

Змагання тарантасів: як у Черкасах 16 саморобних тачок спускалися із Замкової гори

Олімпійські ігри у Токіо: Лузан здобула першу для України медаль із веслування

Олімпіада-2020: три українські спортсменки вийшли у фінал змагань зі стрибків у висоту

Олімпіада-2020: троє українських спортсменів вийшли у півфінал змагань із греко-римської боротьби

Firefighter Combat Challenge: рятувальники з різник куточків України з'їхалися на змагання до Дніпра

"Піднятися над хмарами та доторкнутися до неба": як ветерани бойових дій стрибають з парашутами