Продовольчий ринок
Продовольчий ринок 5 канал / Час. Підсумки тижня

У Чернівцях місцева влада вирішила відкрити ринки, попри заборону МОЗ

Читайте по-русски
До цього на Буковині два дні поспіль тривали протести місцевих підприємців – ті саме вимагали відкрити ринки

Міський виконавчий комітет Чернівців ухвалив рішення про поновлення роботи продовольчих ринків. Утім, таке рішення суперечить постанові головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка про закриття ринків. Про це повідомляє місцева інформагенція "АСС".

За відкриття продовольчих ринків проголосували всі члени виконавчого комітету, включно з очільником міста Олексієм Каспруком.

"Після ще одного масового протесту підприємців під стінами Чернівецької ОДА, на виконкомі розглянули рішення про відкриття ринків", – зазначається у повідомленні.

Як стало відомо, роботу ринків буде обмежено з 20:00 до 06:00 наступного дня, а продавців та відвідувачів зобов'яжуть дотримуватися всіх санітарно-епідеміологічних норм (носити маски, окуляри та рукавиці).

Проте начальник юридичного відділу міськради Олександр Шиба наголошує: виконком не може відновити роботу ринків. Це є "перевищенням повноважень", передає "24 канал". Він додає: проект рішення виписали так, ніби роботу ринків обмежують у нічний час, а не дозволяють її в денний. 

До цього в Чернівецькій області два дні поспіль тривали протести місцевих підприємців, які вимагали від влади відкрити ринки. Тоді міський голова Каспрук пояснював протестувальникам, що ринки закрили згідно з рішенням обласної комісії з надзвичайних ситуацій на вимогу головного санітарного лікаря України. І тому саме ця комісія має вирішити, відкривати ринки чи ні.

Загалом станом на 27 квітня на Буковині найбільше по країні випадків зараження COVID-2019. Там зафіксували 1375 інфікованих. З них 32 випадки виявилися летальними. 

Як відомо, в Україні з 12 березня 2020 року запроваджено карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. А вже 25 березня 2020 року Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації по всій території країни та продовжив карантин до 24 квітня. В Україні на карантин закрито навчальні й торговельні заклади, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків. Зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення.

22 квітня карантин в Україні продовжили до 11 травня.

Попередній матеріал
Забродський пояснив, чому в Україні не варто давати дозвіл на зброю для самозахисту
Наступний матеріал
Спецвипуск: Поширення COVID-19 в Україні та світі – найважливіше на 27 квітня
Loading...