Силіконова долина

Тука розповів, чи збудують на деокупованому Донбасі аналог Силіконової долини

Після звільнення Україна мусить вирішити, що ж робити з відлюдькуватим сходом

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Георгій Тука пояснив, чому деокупований Донбас стане однією з найбільших проблем для України.

"Абсолютно всі без винятку погоджуються з тим, що того Донбасу, який був до війни, вже не буде. Всі розуміють, що з плином часу депресивність цього регіону тільки зростатиме. Молодь покидає цей регіон, працездатне населення теж. Немає значення куди – чи за "порєбрік", чи в Україну, чи в Польщу. Регіон покидають. Залишається левова частка людей, які залишаються на окупованому Донбасі – це люди похилого віку. Після звільнення – це буде одна з найважливіших проблем для нашої держави: а що далі робити?" – пояснює заступник міністра.

Він також зазначає, що вде чув дві тези стосовно майбутнього українського сходу.

"Одна теза – треба зробити на Донбасі аналог Силіконової долини. Як хотів би побачити, як із цих шахтарів і пенсіонерів хтось буде робити ІТ-фахівців. Це по-перше. По-друге, там проживає щонайменше 3 млн населення. Я думаю, що Силіконова долина захлинеться від такої кількості ІТ-шників", – каже Тука.

Він продовжує: "Друга теза – це вільна економічна зона. У принципі, сам механізм теоретично – це один із провідних у світі механізмів залучення інвестицій до регіонів. Але наш досвід, рідний, якого поки не вдається позбутися (це я про ярмо чи пляму під назвою корупція), свідчить про таке: щойно хтось відкриє рота про створення вільної економічної зони – це буде загальноєвропейська чорна діра, туди потече "контрабас" (контрабанда – ред.)".

Продовження розмови дивіться у відео: 

Дивіться також фотогалерею: 

"Ніби вимерло все": у мережі з'явилися кадри з окупованого Донецька – ФОТО

Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/

Попередній матеріал
"Найбільша криза": в ООН заявили про погіршення ситуації з переміщенням осіб в Україні
Наступний матеріал
У Києві все ще спостерігається високий рівень забруднення повітря