liga.net

"Хорватський досвід": Левченко про "ледь не єдиний ефективний результат реінтеграції"

Досвід інших країн підказує, що абсолютна більшість миротворчих місій не досягла успіху щодо повернення захоплених територій, кажуть у МінТОТ

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" радник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Олександр Левченко розповів про корисний досвід Хорватії щодо мирної реінтеграції територій.

"Ми як міністерство, звичайно, вивчаємо досвід – як інші країни виходили з різних постконфліктних, доконфліктних ситуацій. І ми бачимо, що таких позитивних прикладів дуже мало. Ледь не єдиний, який дав ефективний результат реінтеграції – наголошую, що саме мирної реінтеграції своєї території, це Хорватія, хорватський досвід", – констатує Левченко. 

"Ховатський формат полягає в тому, що про національних миротворців приймається відповідна резолюція Ради Безпеки. Цього ще треба добитися, щоб її ніхто не заблокував. У цю резолюцію вписують мандат місії. Хорватьський досвід показує, що в цьому мандаті мають бути прописані всі речі, які говорять про направлення військового контингенту, поліцейського контингенту, цивільного контингенту, а на чолі цих контингентів направляється (на відміну від інших миротворчих місій) перехідна ООНівська адміністрація. Вона фактично керує цими трьома секторами, і, фактично, з першого дня їх заходу і розквартирування перебирає повноту влади в цьому регіоні".

За словами Левченка, ухваленню цієї резолюції (Радбезу ООН) передувала Ердутська угода, яка заклала фундамент того, яким чином відбудеться ця мирна реінтеграція Хорватії. Одним із пунктів передбачалося проведення трьох загальних амністій. В Україні вже є своєрідна Ердутська угода – це Мінський документ. 

Як розповів радник міністра, двосторонні перемовини на цю тему вже відбулися.

"І міністерство, за дорученням прем’єр-міністра, який зустрічався з хорватським прем’єр-міністром Пленковичем, запропонувало ідею ще на Генасамблеї ООН, щоб цей мирний досвід вивчили країни. Можливо, і Україна під час двосторонніх візитів Пленковича в Київ, пана Гройсмана – в Загреб... Цей досвід (інших країн – ред.) підказує, що абсолютна більшість миротворчих місій, які були, десь 100, не досягли мети в контексті допомогти повернути територію, яка була кимось захоплена", – зауважив радник міністра. 

Крім того, у МінТОТ визнають: ситуація на Донбасі складна через активну пропаганду, тож працювати доведеться і над "реінтеграцією свідомості". 

"Коли ми говоримо про реінтеграцію, то першим питанням ставимо питання території – Конституційний простір України. Це може займати, умовно, два-три-чотири роки. А інтеграція людей у міф – це набагато довший процес. Це окремі програми по реінтеграції свідомості, бо на Донбасі свідомість, на жаль, заражена. Всі там дивляться російське телебачення", – каже Левченко. 

Як із цим боротися – дізнайтеся у відео:

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Три роки потому: як Краматорськ, Слов'янськ, Бахмут святкують річницю звільнення від окупації – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Камера, мотор! З'явилися перші фото та відео зі зйомок фільму "Захар Беркут"
Наступний матеріал
"Бібліохаб" для незрячих: у Києві на базі однієї з бібліотек створили унікальну читальню
Loading...