5 канал

Тропіки посеред зими: як садівник-аматор вирощує власний фруктовий сад

Чернівецькому садівникові-любителю вдалось виростити в себе понад сотню тропічних і субтропічних дерев

У теплиці буковинця Івана Галіпа росте більше сотні екзотичних рослин. Садівник-аматор уже зібрав перший врожай. У диво-теплиці виросли велетенські лимони, ананаси та вже дозрівають банани. Детальніше – у сюжеті "5 каналу".

"Це київський сорт ф-2. Його вивів селекціонер Анатолій Васильович Патій, завдяки йому маємо таких гігантів", – півторакілограмові лимони посеред зими виросли в теплиці 42-річного Івана Галіпа з села Кам'янка, що у Чернівецькій області. Тут чоловік створив справжній райський куточок.

Квітка банана – вона поволі спускається вниз і на ній виростають плоди. Разом із плодами та квіткою вага може сягати 70 кілограмів. "Тут є шість сортів бананів. Це є супер-карлик – київський ряд, він росте до 1 метра і має до 200 плодів. От навесні він буде плодоносити", – показує садівник.

Створити такий сад столяр за фахом Іван Галіп мріяв давно. Утім, реалізував мрію торік. Підбирав саджанці, які росли б в українському кліматі, та розробляв проект теплиці. Тепер у садівника-аматора є навіть ананаси.

Розповідає: "Ананаси – теж спеціально виведені . Думаю, що так пахне в теплиці медом? А як прийшли до хати, поділили, а то вони як медом намащені. З'їли – ще й добавки просили, та вже не було". Окрім ананасів та лимонів, у двох теплицях ростуть ще й папая, кавове та томатне дерева. Дружина садівника Інна каже, спершу не надто вірила в ідею створення тропічного саду. Надто коли побачила, скільки зусиль потрібно для зведення теплиць.

Згадує: "Це була велика яма, тут рили і рили, треба грошей, і копають, і риють. Я дивилась на те все і не очікувала якогось результату… Йому не складно вночі встати, це просто треба любити. Якщо не любити, мені здається, цього нічого не буде".

Чернівецькому садівникові-любителю вдалось виростити в себе понад сотню тропічних і субтропічних дерев. Він переконує: українські садівники можуть робити таке саме, щоб на наших прилавках з'явились свої екзотичні фрукти.

Майя Гуменна, Максим Козменко,"5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Як у Лондоні королівський ботанічний сад перетворився у "країну чудес" – ФОТО

Попередній матеріал
"Система працює": за першу добу біометричний контроль пройшли майже 2 тис. росіян
Наступний матеріал
Активістів просять створити ініціативну групу у справі вбивства Ноздровської
Loading...