5 канал

Третя річниця визволення: включення зі Слов'янська

Мешканці міста зібралися на урочистий мітинг та концерт, приїхали їх привітати і військовослужбовці, які звільняли місто від бойовиків

Третю річницю визволення Слов'янська та Краматорська, Дружківки та Костянтинівки – наразі відзначають в Україні. Ця спецоперація стала одним із ключових моментів антитерористичної операції. Тоді більшість бойовиків утекла вночі, а над міськрадами визволених міст цього дня у 2014 році знову замайоріли синьо-жовті прапори. У Слов'янську з цієї нагоди влаштували урочистості. Деталі розповіла кореспондент "5 каналу" Олена Бережнюк.

Зранку багато мешканців Слов'янська зібралися на урочистий мітинг та концерт, приїхали їх привітати і військовослужбовці, які звільняли місто від бойовиків. Серед них є і військовослужбовці полку "Київ", які зайшли у місто одразу після звільнення. Вони поділилися враженнями, що побачили три роки тому в Слов'янську.

"Це було просто як у фільмах про ядерну війну, це було місто без світла, без води, без людей. Не було нічого, деінде світились свічки у будинках вечорами. Це було дуже дивно. Крім того, ми бачили багато покинутої техніки, блокпостів – вони як рани на цьому місті, ще десь місяць були. Дивувала порожнеча і той страх, який через кілька днів ще люди виявляли", – згадує командир полку спеціального призначення "Київ" Віталій Сидоренко.

Утім, як сьогодні кажуть і містяни, і захисники – у Слов'янську відбулися помітні зміни. Ранком у місті відбувся святковий концерт, на нього завітали близько 300 мешканців Слов'янська . Майже усі пам'ятають ті три місяці, коли місто було окупованим і як потім над міською радою замайорів жовто-блакитний прапор.

"Три роки змінили Слов'янськ. Можна сказати, що дуже підвищилась соціальна активність у місті. Раніше це було пасивне, інертне місто, то зараз з'явилась критична меншість, яка готова змінювати місто, прокинувся міський активізм", – розповідає мешканка Слов'янська Анастасія Руденко.

Сьогодні не лише святкування, а також день пам'яті за загиблими – і під час визволення Слов'янська, і взагалі у всій війні на сході. Заплановано відкриття кількох пам'ятних знаків. На площі міста згадали одного із загиблих – Романа Напрягла не стало рівно 130 днів тому. Його пам'ять вшанували хвилиною мовчання, а матері та сестрі подарували портрет Романа, вишитий однією із майстринь Слов'янська.

"Йому було всього 17 років. Допомагав чим міг. Був волонтером. Закінчив навчання й просто зі шкільної лави відразу пішов за контрактом", – розказала мати загиблого військовослужбовця Олена Напрягло.

Ввечері відбудуться урочисті заходи також у Краматорську, запланована святкова хода. А найближчим часом у міськраді Слов'янська мають відкрити пам'ятну дошку за 63 загиблими під час визволення міста.

5.UA згадав, як відбувалося визволення Слов'янська та Краматорська

Дивіться також фотогалерею на тему:

"Шлях додому": як українські герої повертаються з АТО – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО - відео
Наступний матеріал
Президент підписав закон про інклюзивну освіту
Loading...