Слов'янськ
Слов'янськ 5.ua

Третя річниця визволення Слов'янська та Краматорська: як це було

Третю річницю визволення Слов'янська та Краматорська, Дружківки та Костянтинівки відзначають в Україні. У Слов'янську з цієї нагоди відбуваються урочистості

Визволення північних міст Донеччини стало одним із ключових моментів Антитерористичної операції. Тоді більшість бойовиків втекла вночі. Окремі групи бойовиків намагалися прориватися через блокпости сил АТО та були знищені. У містах вони залишили численні докази причетності Росії, зокрема, зброю російського виробництва, документи й посвідчення.

5 липня 2014 року о 13:00 бійцями-розвідниками 2-го батальйону Нацгвардії над міськрадою Слов'янська було встановлено український прапор. Того ж дня передові сили Нацгвардії увійшли і до Краматорська. Першими йшли розвідники та сапери, за ними – інші військові підрозділи. Визволення цих міст, які майже три місяці перебували під ворожою окупацією, стало черговою перемогою сил АТО над сепаратистськими бандформуваннями.

У визволених містах поступово налагоджувалось мирне життя, почали функціонувати комунальні та соціальні служби.

З 13 жовтня 2014 року Краматорськ оголошено тимчасовим центром Донецької області, де міститься Донецька обласна військово-цивільна державна адміністрація. 10 лютого 2015 року місто було обстріляно з боку Горлівки проросійськими бойовиками, в результаті чого загинуло 17 осіб, та було поранено 64 особи.

Бойові дії на Донбасі тривають від квітня 2014 року. Тоді влада України оголосила проведення антитерористичної операції на частині територій Донецької і Луганської областей. У липні 2014 року, крім Слов'янська і Краматорська, українські військові визволили від проросійських бойовиків Костянтинівку, Дружківку, Бахмут.

Попередній матеріал
На фронт вирушив десант митців з Івано-Франківська – підвищуватимуть бойовий дух
Наступний матеріал
Діти з Донбасу вирушили на відпочинок до Греції
Loading...

Біля Слов’янська СБУ викрила схованки з вогнеметами та боєприпасами РФ

На фронт вирушив десант митців з Івано-Франківська – підвищуватимуть бойовий дух

Ворог використовує "Град-П" та артилерію: у Міноборони назвали найгарячіші ділянки фронту

Брифінг речника Міноборони з питань АТО - відео

Речник Міноборони: терористи 40 хвилин гатили із бронетехніки по Верхньоторецькому

Мотузяник уточнив, де загинули двоє українських військових минулої доби