У Тернополі знайшли підпільні тунелі та катакомбну церкву
У Тернополі знайшли підпільні тунелі та катакомбну церкву Facebook

Таємниці підземелля: у Тернополі виявили тунелі та катакомбну церкву – фото та відео

Існує припущення, що у Тернополі на вул. Листопадовій колись діяла підземна катакомбна церква монастиря Згромадження сестер Святого Йосипа

Сьогодні, 27 лютого, у Тернополі георозвідка підтвердила наявність двох підземних тунелів та катакомбної церкви. Про це повідомив голова ГО "City Project" Андрій Кір на сторінці у Facebook.

Існує припущення, що на вул. Листопадовій колись діяла підземна катакомбна церква монастиря Згромадження сестер Святого Йосипа. 

"На початку XX століття в Тернополі на місці нинішньої обласної прокуратури стояв монастир французьких сестер-йосифіток. На такі дані я натрапив в архіві. Монахині в ньому навчали наших панянок французької, етикету, покірності. Із Катедральним собором монастир з'єднувався підземним ходом. Під монастирем розташовувалась катакомбна підземна церква. Була вона зовсім невеличка - якихось 3 м у висоту, 8 м - у довжину й 5 м – в ширину. У 1952-му в приміщення монастиря переселилась прокуратура. Вхід до підземної церкви було завалено, стіни її – побілено, а приміщення пристосовано під потреби господарів у мундирах. Святиню переобладнали під тир, у якому навчались стріляти з пістолетів. З роками тут, як і колись церковні співи, стихли й постріли. Згодом приміщення було закинуто", – зауважив головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини управління культури ОДА Ярослав Пелехатий, передає УНІАН.

Наразі фахівці обдумують існуючі способи використання та відновлення колишньої церкви, а також можливість поставити її на облік як об'єкт культурної спадщини.

Нагадаємо, одеські катакомби, що претендують на потрапляння до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, затоплюють нечистоти. Каналізаційні врізки, що скидають відходи в підземелля, з'являються чи не кожен місяць. За підрахунками спеціалістів, зараз їх майже півтисячі. 

Попередній матеріал
Волонтери виявили російського найманця, який воював на Донбасі
Наступний матеріал
Вугілля з українських надр не може і не буде предметом шантажу й тиску на Україну – Гройсман
Loading...

Визнання "жахливих помилок": католицька церква Австралії заплатила тисячам жертв педофілії

"Припиніть руйнування культурних пам’яток на окупованих територіях": Грузія засуджує знищення російськими силами церкви і польського цвинтаря в Абхазії

Збройні сили Іраку знайшли підземні тунелі, у яких бойовики ІДІЛ ховалися від бомбардувань