Волонтери
Волонтери 5 канал

Сила людяності: у Харкові волонтери та небайдужі люди відбудовують дім родині погорільців – як допомогти

Читайте по-русски
Анастасія була вражена кількістю тих, хто відгукнувся

Спільними зусиллями відновлюють будинок. У Харкові місцеві жителі відгукнулися на прохання про допомогу. Власниця будинку, що згорів, попросила в соцмережі допомогти розібрати завали. Натомість – отримала кілька десятків волонтерів, що допомагають зводити будинок з нуля, закуповують матеріали та сподіваються – завершити роботу до осені. Про силу людяності – у сюжеті.

Невеличка прибудова – єдина, що вціліла від вогню. Вона слугує Володимиру Кузнецову за майстерню, спальню та їдальню. Пожежа тут сталася на початку квітня. Через коротке замикання будинок згорів дотла.

У будинку Володимир проживав разом із дружиною, дочкою Анастасією та двома онуками.

"Приїжджаємо, воно вже тліє, і я стою просто, дивлюся – я розумію, що батьки стоять поруч, думаю, слава Богу, що вони живи залишилися", – говорить Анастасія Кузнецова, потерпіла від пожежі.

По цеглинці Володимир власноруч розбирав завали. Маючи онкозахворювання, відмовився від курсу хіміотерапії, усі гроші витратив на матеріали. Та нині має допомогу. Волонтери взялися відбудувати будинок.

"Спочатку я не вірив, навіть ось думав – зараз такий світ у нас – обман. Зараз допоможуть, а там рахунок висунуть. Але виявилося, що ні", – розповідає чоловік.

Тепер Анастасія з дітьми живе на орендованій квартирі. Оплачує житло магазин, у якому вона працює. А необхідні речі придбали небайдужі.

"Ось це полиці дітям, дві полиці моїх і тут ось верхній одяг. Це все люди передавали", – говорить жінка.

Про біду Анастасія повідомила у соцмережах. Та була вражена кількістю тих, хто відгукнувся. Грошей не просила, лише робочих рук.

"Я просила чисто фізично допомогти, хоча би перший час. Прибрати, тому що це все треба було винести. Люди почали писати, дзвонити, хтось, хто не міг фізично прийти, допомагали матеріально", – згадує Анастасія Кузнецова, потерпіла від пожежі.

Саме таке звернення підкупило волонтера Станіслава Жадана. Зазвичай він допомагає наркозалежним із реабілітацією, а от будівництво для нього – новий напрям діяльності. Будинок Кузнецових він навідує по кілька разів на тиждень.

"Прийняли рішення зносити, з цього будувати не можна. Тут будуть жити двоє маленьких дітей", – говорить Станіслав Жадан, волонтер.

Усі роботи волонтери виконують безплатно. Іноді на будівництві працюють до десятка людей різних професій.

"Вхід в будинок ми вирішили прибрати звідси повністю, тому що слабке місце, хоч і посилили, вхід перенесли", – показує волонтер.

Олексій Кокорєв – професійний будівельник. На волонтерському будівництві – вже тиждень. Із собою привів ще кількох майстрів.

"Зараз дуже важній етап – це фундамент, якщо десь тут вже зробити помилки, то це не виправити", – говорить Олексій Кокорєв, будівельник.

Одночасно волонтери збирають кошти на матеріали. Вже закупили газоблоки для стін. Усе будівництво обійдеться приблизно у 30 тисяч доларів. Самостійно такий проєкт родина б не подужала. Та завдяки волонтерам сподіваються скінчити роботи до вересня.

4149629315505271 — Карта волонтера Жадана Станіслава Валерійовича

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
У новій Київраді "Слуга народу" може об’єднатися в коаліцію з "Батьківщиною" – "Спостерігач"
Наступний матеріал
У Франції вдалося загасити пожежу в соборі Святих Петра і Павла: що каже влада – сюжет
Loading...

У Франції спалахнула пожежа у соборі Святих Петра і Павла

Лісову пожежу на Луганщині вдалося загасити за тиждень – ДСНС

У Чернівцях на одному з підприємств спалахнула пожежа – відео

На кораблі ВМС США сталася пожежа – постраждала 21 людина

У центрі Одеси горів 200-річний будинок

Через лісові пожежі в Сєвєродонецьку горить сміттєзвалище – місто просить про допомогу