Суддівський молоток
Суддівський молоток flickr.com/joegratz

Суд Харкова скасував статус "регіональної" для російської мови

Читайте по-русски
Рішення набере законної сили в кращому разі через місяць

Російська мова в Харкові більше не матиме статусу регіональної. Харківський окружний адміністративний суд за позовом прокуратури скасував відповідне рішення міськради і визнав його протиправним.

"Визнати протиправним та нечинним з 28.02.2018 рішення Харківської міської ради "Про реалізацію положень Закону України "Про засади державної мовної політики" в місті Харкові" №788/12 від 20.08.2012", – мовиться в документі.

Рішення набере законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи.

Громадський діяч Святослав Літинський у Facebook прокоментував новину: "Чотири роки судів, три судових провадження і це сталося! У місті Харкові скасовано регіональну мову! Відповідне рішення виніс Харківський окружний адміністративний суд. Відтепер усі посилання на рішення міської ради про впровадження регіональної мови є нікчемними".

Нагадаємо, у 2012 році міські чиновники зробили російську – "регіональною" мовою. Водночас норми закону, які передбачали можливість двомовності в регіоні, якщо більше 10% мешканців є представниками національних меншин – Конституційний Суд України у 2018 році визнав такими, що не відповідають Основному Закону.

Зауважимо, що нещодавно в Запоріжжі суд ухвалив рішення про позбавлення російської мови регіонального статусу.

Попередній матеріал
Знайшли порушень на 400 млн грн: аудит показав, скільки грошей втратили з COVID-фонду
Наступний матеріал
"Ми боролися, щоб не платити податки окупантам": ексдиректор Севастопольського морського заводу спростував заяви "Бігус.Інфо"
Loading...