Стати пілотом дрона за чотири дні. У Рівному стартували курси для операторів безпілотних літальних апаратів. Навчатися можуть усі, хто цікавиться досконалим керуванням затребуваних сучасних безпілотників. Серед перших слухачів – цивільні та військові. Від уміння керувати БПЛА залежить успішність військових операцій та життя людей. Більше бачили журналісти "5 каналу".
Анна – учасниця курсу з підготовки операторів безпілотних літальних апаратів. Працює фінансисткою, але прийшла навчитися керувати квадрокоптером, щоби використовувати БПЛА у сільському господарстві.
"Це для себе, я думаю, що буду користуватись цим у сільському господарстві, це цікаво. Вже вмію злітати, робити фото, відео", – каже відвідувачка курсів Анна.
Безпілотники нині використовують у різних сферах. А найефективніші вони зараз у боротьбі з окупантами. Тож серед відвідувачів курсу є й військовослужбовці Збройних Сил України.
"Як бачимо, з початку війни це дуже актуально. Бо це розвідка, коректування, тобто точно вилетіли, оглянули і повернулись. Тобто це безпека військових, які не йдуть туди самі, а відправляють квадрокоптер. Бо коптер купити можна, а людей – неможливо", – пояснює військовослужбовець ЗСУ Олексій.
У групі – десятеро учнів. Їм показують роботу кількох моделей безпілотників, які відрізняються своїми характеристиками. Курс триває чотири дні. Викладачі кажуть – щоби навчитися азам – цього достатньо.
"Базовий курс пілотування та навчання складає 2 години. Але це для тих людей, які мають дрон, але не знають як його використовувати правильно. Якщо ми хочемо вдосконалити свої знання, навчитись новому. Тому наш курс ширший, ми охопимо і теорію і практику з цього питання", – пояснює професор кафедри автоматизації, електротехнічних та комп'ютерно-інтегрованих технологій НУВГП Андрій Сафоник.
Організували курси за ініціативи державної служби зайнятості у Рівненській області. Для тих, хто стоїть на обліку як безробітний – навчання безплатне. Для решти – курси платні.
"По закінченню чотириденного курсу слухачі отримують посвідчення, де вказується, що вони пройшли і що засвоїли. Це потрібно, аби працедавець міг спокійно прийняти на роботу", – пояснила заступниця директора Рівненського центру професійно-технічної освіти ДСУ Оксана Зигалова.
Це перша група, яка опановує основи управління найпростішими безпілотниками. Але організатори кажуть – точно не остання, адже побачили неабияку зацікавленість серед цивільних та військових.
Зиніїда Гляс, Рівне, "5 канал"
Читайте також: Як американські морпіхи навчають цивільних військової тактики у Львові
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.