5 канал

Спецпідрозділ ДПСУ "Дозор": перше тренування у новому Kill House – сюжет

Спеціальне тренувальне містечко побудували на полігоні в Оршанці за 7 млн грн – фінансування на себе узяв Держдеп США

В Оршанецькому центрі Держприкордонслужби на Черкащині, побудували кілька "кіл-хаусів" – це містечко для оперативно-тактичних навчань військових. Масштабне будівництво коштувало 7 млн грн. Фінансування взяв на себе Держдепартамент США. Відразу після відкриття тут провели перші навчання, передає "5 канал".

Розпочинається штурмова операція нового спецпідрозділу прикордонної служби "Дозор". Військові вперше тренуються в нових учбових модулях. Серед учасників – прикордонник з позивним "Моряк" – на службі він уже 8 років. Розповідає: "Ми працюємо з американськими підрозділами і переймаємо від них досвід. Вони працюють постійно з таким, в такій обстановці, ставлять такі макети. Ми переймаємо цей досвід, теж бу дуємо такі місця, і я вважаю – це дуже корисно".

Тренувальний комплекс побудували на полігоні в Оршанці – це кілька будівель для оперативно-тактичних навчань. Вартість проекту – 7 млн грн. І все – за гроші США. "Сьогодні ми маємо чим пишатися: збудували тренувальне містечко, створили новий підрозділ у прикордонній службі, який називається "Дозор". Нині на нас чекають нові звершення задля удосконалення прикордонної служби України", – заявляє керівник відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні Крістофер Сміт.

Навчання проводитимуть в умовах, наближених до реальних, щоб на практиці уникати помилок. "Не хочеться більше хоронити хлопців під час штурму… Того року ми втратили сім чоловік в поліції. Якраз при проведенні операцій – це недосконале рішення командирів під час штурму чи ще щось", – коментує заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян.

Тут відпрацьовуватимуть професійні навички усі військові підрозділи. Зокрема, й курсанти-прикордонники. Заступник голови ДПСУ Василь Серватюк уточнює: "Ми готуємо снайперів, кулеметників, стрільців. Водіїв різної бойової техніки, протитанкових комплексів "Фаготів"… Зараз завершуємо новий напрямок – це готувати будемо мінометників".

Ще один подарунок США для прикордонників – новенький Ford Ranger та авто із сучасним обладнанням для виявлення радіоактивної загрози.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, "5 канал"

Попередній матеріал
Порошенко про спецконфіскацію: Гроші підуть на будівництво заводу по виробництву боєприпасів
Наступний матеріал
Демонстранти взяли штурмом парламент Македонії
Loading...

Вручення Держприкордонслужбі засобів військового радіозв'язку від Міністерства оборони США - відео

Спрацювали як швейцарський годинник: навчання бійців спецпідрозділу КОРД у Маріуполі – фоторепортаж

У Каневі попрощалися із "чудовим гранатометником", що загинув від обстрілу Авдіївки

Чому не кожен може стати танкістом та чи варто ставити на кулемет оптику: чому навчають контрактників та строковиків

"Майже порожні": у ДПСУ розповіли про склад путінського "гумконвою"

Військові збори резервістів: кого викличуть на навчання