український танк
український танк 5 канал

Чому не кожен може стати танкістом та чи варто ставити на кулемет оптику: чому навчають контрактників та строковиків

У навчальному центрі "Десна" на Чернігівщині почались 98-денні тренування

Чому не кожен може стати танкістом та чи варто ставити на кулемет оптичний приціл – відповіді на ці запитання нині на практиці шукають контрактники та строковики, які в навчальному центрі "Десна" стали до 98-денних тренувань. Подробиці – у репортажі "5 каналу".

Їхні інструктори пройшли найгарячіші точки Донбасу, тепер передають досвід майбутнім водіям, навідникам та командирам Т-64. Серед учасників тренувань колишній артилерист, а тепер майбутній навідник танка Ігор. Уже воював на сході. "На цивілку прийшов, якось нудно стало. Бракує адреналіну. Був на 2С1 в артилерії. Це майже артилерія, тому чимось близькі", – розповідає військовослужбовець.

Курс підготовки проходять й розрахунки бронемашин БМП-1 та БМП-2. Військові з бойовим досвідом швидше опановують ази нової справи. "Ми також попередньо навчаємо і військовослужбовців строкової служби, які прийшли з цивілки, навичок ніяких не мають", – уточнює командир навчальної механізованої роти 169-го навчального центру ЗСУ Дмитро Тригубець.

Програма навчань строковиків така сама, як у контрактників. Бійці виконують вправу, що називається "карусель". Принцип її полягає в тому, щоб протягом тривалого часу безперервно вести вогонь та подавити спротив супротивника. На одному майданчику тренуються кулеметники із ДШК – він продемонстрував свою ефективність на фронті. А на іншому військові випробовують модернізований кулемет ДШК.

"Волонтери придумали обвіс, він же з прикладом, з пістолетною рукояткою, і з планкою пікатіні. То ми вже можемо на кулемет встановити оптичний приціл. І встановили сошки для того, щоби могли вести вогонь – як з лежачого положення, так і стоячи. Фактично перетворили кулемет на штурмову гвинтівку", – із гордістю розповідає командир взводу кулеметників 169-го навчального центру ЗСУ Андрій Кулик.

Вимоги до військовослужбовців значно підвищилися. Окрім вогневої підготовки, вони проходять курс з тактичної медицини та навіть з психологічної підготовки.

Дмитро Мороз та Олександр Фенько, "5 канал"

Попередній матеріал
Сучасна вакцинація в Україні: міфи й реальність
Наступний матеріал
АН-26 та три "Єврокоптери": до Євробачення у ДСНС показали навчання з аеромедичної евакуації
Loading...