Почаїв
Почаїв 5 канал

Спалах коронавірусу після Великодня та ще одна лавра на карантині: що відбувається у Почаєві

Читайте по-русски
Зараз за Почаївську лавру взялися правоохоронці і порушили кримінальну справу

Карантинна зона. Почаїв півтора тижня живе в умовах суворих обмежувальних заходів. Загострилася ситуація після Великодніх свят, коли тут стрімко зросла кількість інфікованих коронавірусом.

Тут розташована одна з найбільших святинь православної церкви Московського патріархату – Свято-Успенська лавра. Представники місцевої влади заявляють: її священники порушили домовленість із правоохоронцями і під час Великодня пускали до храму всіх охочих.

Більш як 80 заражених на коронавірус лише в одному Почаєві на Тернопільщині. І кількість хворих тут чимраз більша. Місцева влада киває на керівництво Почаївської Свято-Успенської лаври, яке під час великодніх свят порушило карантин.

"Я особисто спілкувався з владикою лаври на початку епідемії, він десь мене почув, десь не почув. Далі вийшла ситуація з-під контролю, тому що коли розпочалися Вербна неділя, Пасхальні свята, десь були попередні домовленості, що богослужіння будуть відбуватися лише за участю самих насельників Лаври, але так не сталося", – каже голова Кременецької РДА Володимир Стефанський.

І тільки після спалаху коронавірусу лавру закрили на карантин. Поки що – до 11 травня. Мешканці Почаєва у своїй оцінці того, що відбувається і хто в цьому винен – розділилися.

Зараз за Почаївську лавру взялися правоохоронці і порушили кримінальну справу. Поліцейські перевірятимуть, чому, попри заборону, священники дозволили великій кількості вірян зайти до церкви на великодні свята. Тим часом у місті з’явився ще один осередок інфікування – це обласна психоневрологічна лікарня. Днями тут підтвердили коронавірус у головної лікарки медзакладу та двадцятьох шістьох пацієнтів.

Мирослав Солонар, Василь Дендін, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Тука: "Загострення на лінії розмежування – це тиск на українське МЗС"
Наступний матеріал
Лікарню у Змієві закрили через спалах COVID-19: епідеміологи припускають, що джерелом інфікування є пацієнт
Loading...