ринок
ринок 5 канал

Кабмін дозволив роботу ринків: які умови для відкриття торговищ та яка ситуація в регіонах

Читайте по-русски
Відкрити ринки вимагали аграрії

Такого урядовий квартал не бачив більш як місяць. Антикарантинні протести. Підприємці мітингують під Кабінетом Міністрів. Всі у захисних масках, але дистанції не дотримуються. Вимагають від уряду дозволити їм працювати.

"Ми не порушуємо карантину. Ми прийшли відстояти свої права. Що робити людям, які у вуличній торгівлі? Ми нічого не знаємо, коли транспорт піде, бо від цього теж залежить, немає чіткої політики", – каже підприємець Леонід.

Не до всіх вимог протестувальники в уряді дослухалися. Проте послаблення карантину для бізнесу все-таки запровадили. Урядовці повідомили – в Україні запрацюють ринки. У Кабміні переконують: розробили чіткі правила роботи базарів. Їх щодня мають перевіряти інспектори Дерпродспоживслужби.

"Ці норми – в них нічого такого унікального, що вже дотримується магазинами і в інших точках, які працюють відповідно до антикоронавірусної програми", – розповідає міністр економіки Ігор Петрашко. 

Один із найстаріших ринків Києва – "Житній". Візуально мало чим відрізняється від супермаркету. Принаймні торгові ряди не просто неба, а у будівлі. Однак, як і всі столичні ринки, він не працює вже понад місяць.

І якщо в Києві ринки від середини березня під замком, то в регіонах ситуація різна. У Чернівцях "Калинівський" базар спочатку закрили. Але після протестів підприємців міська влада дозволила торгівлю.

У Дніпрі ринки на час карантину роботу повністю не припиняли. Частина продавців виходили на роботу. Адміністрації торговищ, які не зачинялися, переконують – запровадили додаткові заходи безпеки. Всіх продавців зобов'язали носити маски та рукавички. А покупцям на вході міряють температуру.

Відкрити ринки вимагали аграрії. Влаштовували протести в кількох регіонах. Переконували: їхню продукцію ніде продавати, вона псується, а підприємці потерпають від збитків. Дійшло навіть до перекриття доріг. Зрештою, після урядового рішення, вже з четверга запрацюють майже тисяча базарів по всій Україні.

Сергій Барбу, Іван Довганик, Наталія Світлова, Анатолій Никифоряк, "5 канал" 

Попередній матеріал
Половина українців виходять з дому щонайменше раз на день – Антипович про те, як змінилося сприйняття карантину
Наступний матеріал
Окупанти обстріляли ділянку розведення: снаряди залишили глибокі вирви
Loading...
В Україні до кінця тижня можуть запрацювати продуктові ринки – Зеленський

В Україні до кінця тижня можуть запрацювати продуктові ринки – Зеленський

Кабмін розгляне питання про відкриття 280 ринків до кінця тижня

Кабмін розгляне питання про відкриття 280 ринків до кінця тижня

Під час карантину продуктові ринки у Києві не відкриватимуть – Кличко

Під час карантину продуктові ринки у Києві не відкриватимуть – Кличко