Майже місяць у зруйнованому Бахмуті провели спецпризначенці Головного управління розвідки Міноборони. Там були не просто контактні бої. Коли "сіра зона" стиснулася до ширини дороги між будинками, доходило до того, що вони з росіянами кидали один в одного гранати. За місяць, проведений у Бахмуті, бійці ГУР були піхотинцями, штурмовиками, виконували розвідувальну і диверсійну роботу. З розвідниками спілкувалася військова кореспондентка "5 каналу" Ольга Калиновська.
Бійцям ГУР довелося виконувати не зовсім властиві їм функції. Коли керівництво країни ухвалило рішення тримати Бахмут, виснажуючи та перемелюючи там живу силу росіян – у пекельне місто та під нього підтягнули чимало батальйонів та бригад – як механізованих, так і десантно-штурмових. Та спецпризначенців. Ці специ головного управління розвідки Міноборони провели у зруйнованому місті майже місяць
"Працювали на околицях міста і в місті. Основне завання – взагалі ми повинні там зачищати, штурмувати і так далі, але так вийшло ситуативно, що потрібно було тримати оборону", – розповів командир взводу спецпідрозділу ГУР МОУ Андрій.
За місць, що минув, ГУРівці виконували різні завдання. Десь були піхотинцями – допомагали армії та нацгвардії утримувати позиції та відбивати атаки "вагнерів".
"Не можна недооцінювати противника, тим паче, що стосується саме "вагнера" – це армія, яка воювала весь час, у них багато бойового досвіду в різних точках, не тільки України. А найкращий боєць – це той, який більше пройшов і має бойового досвіду", – зауважив командир взводу спецпідрозділу ГУР МОУ Андрій.
Читайте також: Таємний проєкт розвідки Black Box уже завдав росіянам збитків на понад $700 млн – ГУР про останню "бавовну".
Десь самі штурмували позиції ворога, покроково вибиваючи окупантів з української землі. А вони це вміють. Розвідувальна та диверсійна роботи – саме на цьому спеціалізуються бійці ГУР.
"Коли ти щось робиш, то в тебе є 10 варіантів, і коли виходить 11-й – це тяжко. Але знову ж – це війна, у нас є окремі завдання і ми повинні їх виконувати", – сказав боєць Юрій.
"В одному місці ми працювали на багатоповерхівці. По нас, вкотре переконався, працював танк, "сушка", літак літав – відпрацьовував", – зазначив боєць Мирослав.
Мирослав, який у лави головного управління розвідки влився пів року тому, зізнається – для нього штурмувати позиції ворога у Бахмуті було легше, ніж тримати там же оборону. Хоча зазвичай усе навпаки. Але Бахмут – це особлива історія. Саме піхоту, ту, яка тримає передні рубежі, росіяни весь час намагалися зрівняти із землею. В результаті зрівняли місто, на яке після потужних ударів артилерії та авіації страшно глянути.
"Іноді краще було ходити штурмом, зробити тут свою роботу і там або відійти, або далі втримувати ту територію, поки інші підрозділи не займуть це місце", – додав Мирослав.
Там, у Бахмуті, згадує боєць, були не просто контактні бої. Коли "сіра зона" стиснулася до ширини дороги між будинками, доходило до того, що вони із росіянами кидали один в одного гранати.
Дивіться також відео: "Завдання? Знищити якомога більше цих "чертєй". Хто такі РОЗВІДНИКИ ГУР МІНОБОРОНИ | Невигадані історії.
"Через будинок бачили, 15 метрів. У мене відчуття, що це ворог і його треба знищити, все", – поділився Мирослав.
"Їхня особливість в тому, що в них, якщо є поставлене завдання, наприклад, запланований наступ, поки вони там хоча б один-два будинки не просунуться вперед, вони будуть жертвувати особовим складом. Продовжуватимуть наступ до того часу, поки не просунуться на якийсь сантиметр", – зазначив командир взводу спецпідрозділу ГУР МОУ Андрій.
"Я перевівся зі своєї військової частини, якраз приїхали з боїв з Херсона", – додав боєць Юрій.
Юрій в армії – п’ять років. Служив та воював винятково у спецпідрозділах, яких саме – не уточнює. В головне управління Міністерства оборони перевівся пів року тому – щоб робити, за його словами, щось більше. Його спеціалізація у підрозділі – кулеметник. Хоча стріляти ГУРівці вміють з усього. І це не лише стрілецька зброя.
"Бійці ГУР повинні вміти все. Якщо ми просуваємося, можливе замінування, якщо переміщуємося, можливі засідки, якщо ми працюємо проти людей і броні, то нам потрібно десь ховатися, а десь показувати себе. Як сказав мій командир – ми універсальні", – зазначив Юрій.
"Коли ми не воюємо, ми завжди вчимося, тому, можна сказати, що навчання продовжується і по сьогодні", – запевнив командир взводу спецпідрозділу ГУР МОУ Андрій.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Вони можуть бути будь-ким. Ким потрібно бути в цю мить, у мить виконання спецоперації, каже Андрій. Саме тому бійців ГУР тренують як універсальних солдатів.
"Якщо потрібно сьогодні бути піхотою – будемо піхотою, якщо завтра потрібно зробити якусь диверсійну роботу – будемо робити диверсійну роботу, потрібно зачищати – будемо зачищати, тобто такі собі універсальні солдати", – додав Андрій.
У них давні рахунки з росією. Відбивати атаки агресивного сусіда воєнна розвідка почала не в 2022-му і навіть не у 2014-му.
Перше зіткнення з кремлем відбулося ще в далекому 1995-му, коли кремль намагався укорінити в Криму владу так званого "президента Криму" Юрія Мєшкова. Друге протистояння трапилося в 2003-му, коли росія почала незаконно-скандальне будівництво дамби до острова Тузла в Керченській протоці. Тоді саме ГУРівці не допустили анексії українського півострова. кремль відступив до пори до часу.
"Наша особливість – ми працюємо невеликими групами і в нас такі точкові задачі, які ми виконуємо", – розповів Мирослав.
"Я беру з собою М-41, карабін американський, ПКМ, звісно ж, "Глок-17", але я його майже ніколи не використовую. Ну, і може щось там затрофєю цікаве. Гранати – чим більше, тим краще", – поділився Юрій.
Лише найкраща зброя, амуніція, спецзасоби – бо цього вимагають особливо чутливі операції, які виконують бійці ГУР.
"Наша мрія, як і в кожного українця, щоб швидше настала перемога, повернутися до свого цивільного життя", – сказав Андрій.
У них у кожного свої плани на "після перемоги". Андрій повернеться в цивільне життя:
"Військовим я точно не буду, ніколи не думав раніше, що взагалі буду, вважав, що точно не буду".
Юрій планує допомагати тим, хто втратив рідний дім – хоче відбудовувати житло:
"Я, звісно, не вмію, але буду допомагати тим людям, які його втратили".
Мирослав чекає, коли зустрінеться з ріднею, яка виїхала подалі від війни за кордон – сусідню Польщу. І хоче, щоб у найближчому майбутньому Україна стала як її сусідка – заможною, європейською, мирною, захищеною парасолькою НАТО країною.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Кожний метр під артобстрілом: королівська піхота 24 ОМБр показала зруйнований Бахмут – вражаючі ФОТО







