Російська мова
Російська мова відкриті джерела

Ще один регіон України сказав "ні" мові агресора – її публічне використання заборонене

Заборону ввели до "моменту повного припинення окупації території України"

Ще один регіон України запровадив мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту. Йдеться про Волинь. Відповідне рішення ухвалили на пленарному засіданні сесії облради в четвер, 20 грудня, передає місцеве видання "Волинські новини".

Як стало відомо, відповідна заборона діятиме до повного припинення окупації території України.

Місцеві депутати наголошують: підтримали рішення, аби уникнути ескалації напруги в суспільстві та не допустити розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Також мали на меті захистити український інформаційний простір від гібридних впливів Росії та подолати наслідки тривалої мовної русифікації.

"Вирішили встановити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Волинської області до моменту повного припинення окупації території України", – зазначено у повідомленні.

Нагадаємо, у вересні цьогоріч на території Львівської області заборонили російськомовні видання, пісні та фільми. В жовтні відповідну ініціативу підтримала Житомирська обласна рада – там так само запровадили мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту. Тернопільська облрада підтримала колег у листопаді. 

Попередній матеріал
Виплату пенсій не припинять: в "Укрпошті" запевнили, що не скорочуватимуть відділення у селах
Наступний матеріал
Київська ялинка очолила рейтинг святкових дерев Європи