http://ukrfa.com.ua

Сенсаційна знахідка: на Дніпропетровщині археологи віднайшли могилу скіфської амазонки

Могила не була розграбована, тому вона має неабияку цінність для експедиції

На Дніпропетровщині археологи розкопали могилу скіфської амазонки, яка найімовірніше, загинула у бою. Про це повідомляє прес-служба Української асоціації виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції (УкрФА).

Як стало відомо, на території Покровського комбінату Інститут археології НАН України проводить розкопки курганів древніх скіфів. Їх датують IV століттям до нашої ери.

"І ось в останні дні перебування археологічної експедиції у Покрові їм вдалося зробити ще одну сенсаційну знахідку. Під час розкопки кургану була виявлена могила, в якій знаходилися залишки молодої дівчини! На щастя, могила виявилася не розграбованою і це дозволило зробити сенсаційні висновки", – зазначається в повідомленні.

Як пояснив керівник експедиції, Сергія Поліна, дівчина є свого роду амазонкою та швидше за все, загинула в бою. Оскільки могила була не порушена, на руках та шиї дівчини були прикраси: браслет та намисто. Крім того, поруч з нею у похованні знаходилася чаша, невелика амфора та сагайдак зі стрілами.

"На жаль, самі стріли від часу зотліли, але наконечники збереглися, а неподалік лежали останки коня, яких стародавні скіфи клали до могил для відкупу", – повідомили у прес-службі Асоціації.

/
/
/

Також у повідомленні вказується, що не так давно археологи відкопали у цих же курганах античну амфору, ліпний горщик, невеликі золоті та глиняні прикраси, бронзові наконечники від стріл та останки скіфів – чоловіків, жінок і дітей.

"Але на цьому розкопки місцевих курганів не припиняються. І вже восени археологи знову приїдуть до нас в місто для продовження розкопок. А наш комбінат вже традиційно допоможе їм в цій благородній справі", – відзначили в прес-службі УкрФА. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

У мережі з'явились унікальні фото мумії, знайденої на території Києво-Печерської лаври

Єгипетська мумія
/
Єгипетська мумія
Єгипетська мумія
/
Єгипетська мумія
Єгипетська мумія
/
Єгипетська мумія
Єгипетська мумія
/
Єгипетська мумія
Єгипетська мумія
/
Єгипетська мумія
Єгипетська мумія
/
Єгипетська мумія

Попередній матеріал
Муженко: Останні півроку на Донбасі триває позиційна війна
Наступний матеріал
"Корона, або Спадщина Королівства Руського" пропонує свіжу оптику для ключових подій української історії