5 канал

У Києві на Софіївській Борщагівці бульдозер знищує унікальний "культурний шар"

Археологи кажуть, що на цій місцевості знаходять історичні знахідки, що датуються VIII тис. до н.е.

У Києві бульдозер під забудову приватного будинку у Софіївській Борщагівці відкопав кількадесят квадратних метрів унікального археологічного поселення. Це вже вдруге на ще недослідженій ділянці знищують культурний шар, передає "5 канал".

Як відомо, давнє поселення у Софійській Борщагівці відкрили 60 років тому. З 1990-х  років тут працюють періодичні експедиції, а від 2007 року науковці комплексно вивчають території.

Археологи кажуть, що на цій місцевості знаходять унікальні речі – візантійські амфори, наконечники для списів, деталі від кольчуги й жіночі прикраси. Пам'ятки датують навіть VIII тисячоліттям до нашої ери.

За законом про збереження культурної спадщини будувати можна лише на тій землі, яку археологи уже дослідили. Утім, бульдозер розрив міні-кар'єр на ще невивченій ділянці. А після такого відновити понівечені пам'ятки неможливо. Ім'я замовника будівництва археологам досі невідоме.

"Три дні тому з'явилася техніка, працівники почали роботи. Для науки не так важливо навіть, що лежить у землі, а як воно лежить, в якій концентрації, в якій послідовності, які можна встановити зв'язки. Багато інформації після того, як вони викинули землю, вже було втрачено", – каже керівник Північної археологічної експедиції Ігор Готун. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У мережі з'явились унікальні фото мумії, знайденої на території Києво-Печерської лаври

Єгипетська мумія
/
Єгипетська мумія
Єгипетська мумія
/
Єгипетська мумія
Єгипетська мумія
/
Єгипетська мумія
Єгипетська мумія
/
Єгипетська мумія
Єгипетська мумія
/
Єгипетська мумія
Єгипетська мумія
/
Єгипетська мумія

Попередній матеріал
На Львівщині в автобусі вибухнула система охолодження: хто винен
Наступний матеріал
У Львові невідомі спаплюжили пам'ятник натхненнику "віденської кави"