Школа в Запоріжжі
Школа в Запоріжжі 5 канал

Самогубство через булінг у школі: що відомо про причини смерті 15-річної дівчини із Запоріжжя

Читайте по-русски
Через п'ять днів після похорону, прибираючи кімнату Віки, мати наткнулася на прощальний лист

Того дня 15-річна Віка пізно повернулася з медичних курсів і зачинилася у себе в кімнаті. А вже близько першої ночі мати знайшла доньку без ознак життя – дівчина вкоротила собі віку. Через п'ять днів після похорону, прибираючи кімнату Віки, жінка наткнулася на аркуш паперу. Це був прощальний лист.

"Я на п'ятий день після похорону відкрила одні дверцята і там прямо отак все стояло, і вона хотіла, щоб ми побачили", – переконана мати померлої дівчини Олена.

На обох боках аркуша – зізнання Віки про причини, які, ймовірно, і підштовхнули її до самогубства. Передусім вона звинуватила у принизливому ставленні до неї класну керівницю та вчительку української мови і літератури. Родичі дівчини розповідають: Віка неодноразово жалілася на вчителів.

"Мама подзвонила класному керівнику, коли Віку довели до істерики, коли вона вибігала з класу, і виясняли, що сталося, що вона тоді образила? Так, сказала "свиня необразована". Це при тому, що Віка брала участь в олімпіадах, їздила на будь-які конкурси", – зауважила сестра померлої дівчини Ольга.

Керівництво гімназії, де навчалася Віка, такі звинувачення відкидає.

"Я не вбачаю в тих записках звинувачень, в адресу школи повних. На мій погляд, то щоденник дівчинки. Про який ніхто не знав", – сказала директорка школи Валентина Коваль.

Жодних принижень не було, запевняє класна керівниця. Ганна Скворцова каже: максимум могли бути розмови щодо погіршення рівня знань під час дистанційного навчання.

"Я їм казала, що, діти, ви в мене стали гіршими, бо вони в мене були кращими. Але дистанційна робота, нестабільний навчальний процес, він дійсно вплинув на їх роботу. І я їм завжди казала, діти ви стали гіршими, ви вчитесь не так, як ви можете вчитися", – розповіла класна керівниця Ганна Скворцова.

Приниження учнів педагогами гімназії підтверджують і колишні випускники цього навчального закладу.

"Вчителі не мають ніякої границі до учнів. Відносяться вони з презирством якимось, постійно, ось кожен вчитель говорить, що ви – найгірший клас", – пригадує Альбіна, випускниця школи.

Через знайдений лист Віки поліція перекваліфікувала справу щодо її смерті. Статтю "Суїцид" змінили на "Доведення до самогубства". Зараз у гімназії працюють представники ювенальної поліції.

"З педагогами, з директором – ще не опитували, тільки розмовляли. Зараз будемо з класним керівником розмовляти", – повідомила старша інспекторка ювенальної превенції Нацполіції в Запорізький області Діана Шелеметьєва.

Психологи радять батькам бути уважними до поведінки своїх дітей, особливо за наявності скарг на цькування з боку старших або однолітків.

Домагатися звільнення вчителів родичі загиблої школярки не поспішають. Кажуть: насамперед зважатимуть на результати слідства.

Денис Розенков, Дмитро Дубіна, Запоріжжя, "5 канал"

Попередній матеріал
США продовжують стежити за ситуацією на українському кордоні
Наступний матеріал
Друга партія південнокорейської вакцини AstraZeneca прибула в Україну
Loading...

У МВС назвали кількість підліткових самогубств в Україні

У Кривому Розі 15-річна школярка створила "групу смерті" в Telegram

У Львівському управлінні поліцейський вистрілив собі в голову

Чоловік підірвав себе гранатою на дитячому майданчику в Києві – що відомо про причини такого вчинку

У Японії з'явиться міністр самотності

Затриманий біля каналу "НАШ" ветеран АТО погрожує самогубством – відео (оновлено)