На Запоріжжі чоловік урятував 11-річну дівчинку, яка провалилася під кригу
На Запоріжжі чоловік урятував 11-річну дівчинку, яка провалилася під кригу 5 канал

Руки відморозив, відбив, але доплив: як перехожий врятував дівчинку з крижаної води

Читайте по-русски
Героя-рятівника знайшли і нагородили цінним подарунком

На Запоріжжі чоловік урятував 11-річну дівчинку, яка провалилася під кригу на місцевому ставку. Переконавшись, що дитина у безпеці, рятівник пішов додому. Однак невдовзі його знайшли і нагородили цінним подарунком. Подробиці у сюжеті.

Ставок у парку Енергодара вкрився тонкою кригою кілька днів тому. Але дівчатам, які живуть неподалік, здалося, що лід міцний, і по ньому можна ходити. Ступивши кілька кроків, 11-річна Валерія провалилася у воду. На допомогу кинувся перехожий. Щоб дістатися до дитини, Олександрові Хачку довелося проплисти 15 метрів, ламаючи кригу руками.

"Я біг, лід врізається, ламав-ламав його, руки відморозив, відбив. Потім ліктями впав на лід, там де вже глибоко, стрибав. Дивлюся, а вона вже все, під воду… А ще метрів п'ять до неї, я вже сам не знаю, як я до неї докарабкався", – згадує рятівник.

У місцевій лікарні у дитини зафіксували сильне переохолодження. Втім, ускладнень від крижаного купання вдалося уникнути.

"Крім температури 34°С і прискореного серцебиття – дитина не була в критичному стані. І тим не менше, вона була поміщена у відділення інтенсивної терапії та анестезіології, де було прийнято рішення розпочати інфузію зігріваючих розчинів", – звітує лікар Ірина Жиркова.

Мати Валерії саме їхала з роботи, коли їй телефоном повідомили про те, що трапилося з донькою. Вже в лікарні, обіймаючи живу та здорову Валерію, жінка не втомлюється дякувати рятівникові: "Йому дуже велика подяка, що він знайшовся, що він виявився поруч, що він допомогу надав першу, врятував дитину, звичайно".

Героя-рятівника знайшли і нагородили цінним подарунком за сміливий вчинок співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій.

"Сам рятувальник, згідно існування в Україні всеукраїнської акції "Герой-рятувальник року", буде номінований на це високе звання", – уточнила речниця ГУ ДСНС області Юлія Баришева.

Олександр – не єдиний, хто опинився у той час біля водойми. Але поки він рятував дівчинку, інші перехожі знімали все це на телефони, навіть не намагаючись допомогти. Щоправда, викликали "швидку", яка прибула на місце, тільки-но дівчинка опинилася на березі.

Михайло Воронов, Юрій Петришин, Запорізька область, "5 канал"

Попередній матеріал
У Берліні відбулась прем'єра вистави "Червоний голод" про Голодомор
Наступний матеріал
"Казкова вартість": влада Харкова купила будиночок для Діда Мороза за 6 млн грн
Loading...