У Луцьку розробили 'противірусну' дверну ручку
У Луцьку розробили 'противірусну' дверну ручку 5 канал

Рукавички не потрібні: у Луцьку розробили "антикоронавірусну" дверну ручку

Читайте по-русски
Науковці зізнаються – ідею запозичили у бельгійських колег

Противірусну дверну ручку розробили у Луцькому політехнічному університеті. Пристрій допомагає відкривати двері, не торкаючись їх долонею, що запобігає поширенню коронавірусу. Ноу-хау бачили і кореспонденти "5 каналу".

Це – перший зразок антикоронавірусної ручки, який роздрукували на 3D-принтері. Тестують прилад на вході до університету. Луцькі науковці зізнаються – ідею запозичили у бельгійських колег.

"Сіли, спроектували конструкцію, бо ідея-ідеєю, але її треба втілити. Для цього треба поміряти розміри, закласти правильно геометрію, розрахувати її на навантаження, хоча би її аналітично змоделювати", – згадує завідувач кафедри матеріалознавства Луцького національного технічного університету Микола Мельничук.

Лаборант Луцького політеху Сергій Куцик показує комп'ютерну модель ручки, яку розробив з одним зі студентів кафедри. Працювали над її дизайном кілька днів. Друк першого зразка на 3D-принтері забрав близько 8-ми годин.

"Швидкість друку залежить від характеристик. Ця ручка має витримувати навантаження і для того, щоб вона була міцніша, саме заповнення цієї моделі дається щільніше. В нашому випадку, там 75% заповнення і від цього залежить час друку", – пояснює Сергій.

Для виготовлення розробники використали екологічно чистий пластик. Тепер кажуть, після тестування готові налагодити масове виробництво таких ручок, щоб забезпечити ними соціальні заклади Луцька.

Олег Ткачук, Луцьк, "5 канал"

Попередній матеріал
Літні тераси кафе та ресторанів, а також салони краси запрацювали у Києві: чи всі дотримуються вимог
Наступний матеріал
Порошенко звернувся до медиків з подякою
Loading...