5 канал

Розправити крила: як у Черкасах із вітряка-руїни взялися робити туристичну принаду

Протягом останніх 20 років млин повільно руйнувався

Сторічний вітряк у селі Капустине на Черкащині майже зруйнований. Востаннє млин, який у селі називають Дівухин вітряк, працював ще зо два десятиліття тому. Відновити пам'ятку взявся місцевий краєзнавець. Він самотужки знайшов гроші та матеріали, щоб перетворити руїну на туристичний об'єкт.

Ще 100 років тому сюди приїздили із сусідніх сіл, щоб намолоти дерті. Люди займали чергу ще з ночі. Цей вітряк був першим помічником хлібороба. Нині він руйнується і потребує термінової реконструкції.

Цей вітряк змайстрував свекор Марії Дівухи. На ньому працювала вся їхня численна родина. В селі його називають Дівухин млин. Жінка отримала його у спадок. Проте доглядати за ним через вік та невелику пенсію вона не може. 

Марія Дівуха, яка є власницею млина, каже: "Тут і чоловік було, і людям кутковим меле, то наче ж така згадка є, пам'ять така, пам'ятаю і про дядька, і чоловіка, що вони були трудящі люди".


Протягом останніх 20 років млин повільно руйнувався. Зламалися 8-метрові крила вітряка. Струхлявіла дерев'яна конструкція. Проте вцілів основний агрегат. Відновити цей вітряк вирішив місцевий краєзнавець Костянтин Лопатін. Відгукнулися й охочі допомогти.

Чоловік розповідає: "Підприємці відгукнулися, багато. Цей список не малий, багато за тисячу гривень і більше, не грішми, я брав не грішми, а тільки матеріалами".Хто не міг допомогти матеріально – зголосилися самотужки виготовити деталі до вітряка. Шполянин Микола Кардаш уже розпочав роботу над кріпленням для крил.

"Хочеться, щоб тут красиво було, у нас тут, в районі, гроші ми заробимо і так, то не проблема, а зробить отаку справу – то не кожен хоче", – говорить чоловік.

Підняти вітряк з руїн Костянтин Лопатін планує за 4 місяці. Млин стане об'єктом нового туристичного маршруту "Вітряки Шполянщини".

Яна Лимаренко, Олекснадр Коваленко, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
5 областей і більше як 20 міст: у Херсоні фінішував соціальний велопробіг під назвою "Бачу! Можу! Допоможу!"
Наступний матеріал
"Літо пакує валізи": синоптики розповіли, коли прийде похолодання

Бій на Бахмутській трасі: в Україні прощалися із загиблими армійцями з батальйону "Айдар"

Порошенко про відбудову Донбасу: Ми вже обговорювали з лідерами ЄС програму патронату над містами і селищами

Узяв погратися: на Черкащині хлопчик із батькової гвинтівки вистрілив у сестру

Стало соромно і попросив вибачення: що розповів на допиті засуджений за антиукраїнську агітацію

Катування і вбивство журналіста Сергієнка: суд залишив підозрюваного на волі

Смерть з невідомих причин: у черкаському санаторії "Сосновий бір" померла 13-річна дівчинка