Сили оборони здійснили низку контратак поблизу Покровська. Це стало можливим завдяки тому, що росіяни нині концентрують більше уваги й сил на Курщині. В огляді британської преси йдеться, що можливості для українських контрнаступів розширилися завдяки скороченню кількості наземних наступальних операцій, що їх веде росія. Як змінилася ситуація під Покровськом і чи відчули це на собі захисники, дивіться в матеріалі журналістки "5 каналу" Ольги Калиновської.
Штурмів стало менше
Відтоді як під Покровськом Сили оборони хоч трішки, але пішли вперед, відкинувши ворога від стратегічного міста, піхоті і мінометникам, які цю саму піхоту постійно підтримують, стало легше тримати оборону. Коли росіяни намагалися наступати, згадує мінометник на псевдо "Кіндер", вони, здається, не присідали. Щонайменше 100 мін за день летіло у бік окупантів.
"Не встигали довозити, не встигали хлопці в'язати. Відчутно було, коли йшли штурми", – розповів "Кіндер".
Але найгірше, згадує мінометник на позивний "Фізик", було відкочуватися. Причому тоді, коли противник був майже на голові. Влітку, каже, вони були поблизу Авдіївки. І трохи більше, ніж за пів року опинилися під Покровськом. Бувало, зізнається, позицію змінювали через день-два.
"Це дуже важко – змінювати позицію. Це зараз ви бачите це все. Це все треба вивезти і в такій ситуації, коли вже заїхати майже не можна. Його треба руками виносити – кілометр. Основне виноситься: міномет, БК, а решта все, спальники – те все втрачається. Вже штук 100 спальників змінили. Це підрозділ", – розказав "Фізик".

Стало спокійніше
Під Покровськом мінометники 68-ї єгерської уже не перший місяць. І на собі відчувають, як змінилася ситуація останніми тижнями. Нині, каже "Фізик", можна спокійно спорядити міни. Попрацювати, коли дають команду. І відпочити, приготувавши щось для душі. Єдиною константою залишилися важкий заїзд-виїзд із позицій.
"Ми молимося, стараємося заїхати-виїхати живими", – наголосив "Кіндер".

Ударних дронів ворога за останній місяць лише побільшало. Тож працювати доводиться з оглядкою. І щосили тікати, як почуєш характерний звук.
"Бачив уже свою смерть. Пощастило, просто спотикнувся, вона пролетіла. Воно не мало так бути, але життя важливіше", – поділився "Кіндер".
А тут, під Покровськом, літають не лише маленькі смертельно небезпечні дрони. А й великі російські авіаційні бомби. Небезпечніші та смертоносніші в рази.
З Донеччини, Ольга Калиновська, Сергій Малін, "5 канал"
Також дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Обстріл багатоповерхівки у Харкові: наслідки атаки – фото












