гумконвой
гумконвой obozrevatel.com

Росія знову відправила "гумконвой" на Донбас – в МЗС України надіслали ноту протесту

Читайте по-русски
Дії РФ порушують не лише українські закони, але і міжнародні договори – в тому числі двосторонні

Міністерство закордонних справ України висловило протест Російської Федерації через черговий так званий "гуманітарний конвой", який країна-агресор відправила на територію ОРДЛО. Про це повідомляє прес-служба МЗС України.

"Ігноруючи раніше висловлені неодноразові застереження української сторони, без її офіційної згоди, з порушенням законодавства України, умов та модальностей доставки гуманітарної допомоги, які були раніше узгоджені між Україною, Росією та Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, російська сторона незаконно перемістила на територію України так званий "гуманітарний конвой" для населення на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях у Донецькій та Луганській областях України", – йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що так званий "гумконвой" перемістили через російські пункти пропуску "Донецьк" та "Матвєєв Курган", а також закриті українські пункти пропуску "Ізварине" та "Успенка". При цьому російська сторона зробила неможливим здійснення українськими митниками та прикордонниками обов'язкових контрольних процедур, які передбачені не лише законами України, але і міжнародними договорами, в тому числі українсько-російськими.

"З огляду на таке, Міністерству закордонних справ Російської Федерації надіслано ноту протесту з вимогою неухильно дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань, у тому числі двосторонніх договорів, раніше узгоджених модальностей доставки гуманітарних вантажів. Українська сторона також вимагає у подальшому направляти їх оформленими відповідно до законодавства України і через контрольовані нею прикордонні пункти пропуску", – повідомляють у МЗС.

"Міністерство закордонних справ України відповідним чином реагуватиме на усі подальші міжнародно-протиправні діяння з боку держави-агресора", – резюмували там.

Нагадаємо, раніше Росія незаконно відправляла на Донбас "гумконвой" із 28 автомобілів.

Попередній матеріал
Білоруська депутатка склала мандат через дії нинішньої влади
Наступний матеріал
В Україні оновили карантинні зони – Київ залишиться в "жовтій", а Івано-Франківськ буде в "червоній"
Loading...