У Харкові Зеленського зустрічали пікетом "Ні капітуляції"
У Харкові Зеленського зустрічали пікетом "Ні капітуляції" 5 канал

Робочий візит Зеленського в Харків: чому президента у місті зустрічали пікетами – відео

Читайте по-русски
У Харкові люди вийшли на акцію протесту "Ні капітуляції"

Пікетами зустрічали у Харкові президента. Володимир Зеленський там перебував із робочою поїздкою. Представив нового керівника області та відвідав підприємства державного концерну "Укроборонпром". Переплутав концерн із концертом і вжахнувся станом справ. Що саме обурило чільника держави – дивіться далі у сюжеті кореспондента "5 каналу" Оксани Нечипоренко.

Робочу поїздку до Харкова Володимир Зеленський розпочав із машинобудівного підприємства та конструкторського бюро Морозова концерну "Укроборонпром". Не обійшлося без неприємних питань від працівників.

"Директор хоче підвищити нам зарплату, а тут приходить папір – підвищення ціни на газ. Виходить, з газом усе. І на електроенергію треба. Де брати гроші директору заводу, щоб підвищити нам зарплату?", – каже один із працівників.

"Ми розберемося з цим питанням", – відказує президент.

На інше – уже авіаційне – підприємство президент запізнився майже на дві години і відразу обурився: "У мене перш за все таке питання, а чому вас у кожній будівлі у Харкові дуже холодно? У мене це питання і до міського голови, і до голови Харківської ОДА".

Під час наради щодо "Укроборонпрому" президент дізнався, що з понад сотні підприємств державного концерну – майже половина – збиткові. Їхня заборгованість за різними статтями перебільшує 10 млрд гривень. З них – півмільярда – борги по заробітній платі. Їх обіцяють виплатити протягом пів року. А ще сподіваються на допомогу міністерства фінансів.

Айваріс Абрамавічус, генеральний директор концерну "Укроборонпром", каже: "Проблеми глибокі. В основному фінансово-управлінського підходу. Я не розумію, куди йшли всі гроші оборонних підприємств". 

При цьому, як доповіли головнокомандувачу, конструкторське бюро Морозова, де виготовляють БТРи, потерпає від нестачі запчастин. Жахливий стан "Укроборонпрому" загрожує обороноздатності держави, зробив висновок Володимир Зеленський. Щоправда, при цьому кілька разів переплутав концерн із концертом.

"Погашення заборгованості підприємств учасник державного концерну "Укроборонпром" і заробітої плати може бути через оновнення статутного капіталу державного концерту "Укробоонпром". До державного концерну "Укроборонпром" Міністерства розвитку та торгівлі", – сказав Зеленський.

У Харкові Зеленського зустрічали пікетом "Ні капітуляції"
У Харкові Зеленського зустрічали пікетом "Ні капітуляції"5 канал

Нараду президент завершив, представивши нового голову ОДА. Ним став юрист та "Слуга народу" Олексій Кучер.

Презилент наголосив: "Якщо ви хочете зрозуміти основні проблеми Харківщини, просто вийдіть на вулицю і почуйте, про що говорять люди. Це як порада".

Натомість сам Володимир Зеленський не наважився вийти та почути, про що говорять харків'яни.

Ганна Чуркіна, учасниця акції, каже: "Я живу в місті, яке розташоване за 30 км від Росії. Тому я тут, я хочу почути відповіді від президента".

Учасниця акції Ірина Колеснікова говорить: "Хай він чесно признається, для чого він став на чолі нашої держави, для того, щоб її здати, чи для того, щоб її розвивати?".

Учасники акції "Ні капітуляції" президента не дочекалися.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Порошенко на мосту у Станиці Луганській особисто переконався, що розведення по той бік немає
Наступний матеріал
"Наступ на свободу слова": до власника телеканалу "Прямий" прийшли з обшуками
Loading...