Акція на підтримку Олександра Ройтбурда
Акція на підтримку Олександра Ройтбурда 5 канал

"Ро – наш Бро": в Одесі пройшов мітинг на підтримку Олександра Ройтбурда

Читайте по-русски
За останні два роки кількість відвідувачів у художньому музеї збільшилася вдвічі

"Ро – наш Бро". З такими вигуками в Одесі кілька сотень людей вийшли на акцію протесту. Вони вимагають залишити директора художнього музею Олександра Ройтбурда на посаді. Апеляційний суд тим часом підтримав депутатів облради від Опозиційного блоку й підтвердив законність звільнення митця. Мовляв, той влаштовував концерти в залах музею, не пускав депутатів з перевіркою та проводив ремонти без згоди з облрадою. У музейному скандалі розбиралася кореспондентка "5 каналу" Ольга Дунська.

Доглядачка Одеського художнього музею Любов Баранюк показує відремонтовану Серебряковську залу. До її відновлення, каже співробітниця, під загрозою знищення були шедеври мистецтва.

"Це вологість велика, як кондиціонер включали, висушували підлоги, ставили відра", – розповідає Любов Баранюк, доглядачка.

Загалом за останні два роки кількість відвідувачів у музеї збільшилася вдвічі. Співробітники кажуть: поповнилася каса і від коштів меценатів.

"Каси були 500-700 тис. грн, з того моменту, як Олександр став директором, це 1 млн 700 і 2,2 млн у 19 році і це тільки каса, а щодо меценатів, загальна кількість грошей, які було витрачено на зміни в одеському художньому музеї від меценатів це близько 12 млн грн", – каже Олександра Ковальчук, заступниця директора Одеського художнього музею.

На підтримку Олександра Ройтбурда вийшли кілька сотень одеситів.

"З тих пір як там з'явилась нова команда, команда нового директора, в середньому раз на місяць точно і зміни дійсно класні, дуже хороші виставки стали робити, сам музей змінився", – розповідає Євгенія Селезньова, учасниця акції.

Майже три роки тому Олександр Ройтбурд переміг у конкурсі на посаду директора художнього музею. Тодішній голова ОДА Максим Степанов підписав з ним угоду. Щоправда, депутати облради визнали це рішення незаконним.

"У тебе є орган власника – облрада, який має право задавати тобі питання. У нас проста претензія: немає комунікації з директором", – заявляє Роман Сеник, депутат Одеської обласної ради, фракція "опозиційний блок".

Восени торік облрада розірвала угоду з директором. Ройтбурд через суд скасував це рішення. Проте вища інстанція підтримала його звільнення.

Апеляційний суд Одеси наприкінці травня ухвалив, що Олександра Ройтбурда на посаду директора художнього музею призначено законно. Однак митець у своїй роботі допустив низку порушень: зокрема – не пускав депутатів облради з перевіркою до фондів музею та робив ремонт без погодження із владою.

Однак директор планує подавати касацію на рішення Апеляційного суду.

"Не прийняли жодного аргументу нашого позиву. Слово в слово переписали всі аргументи, які закидав мені "Опозиційний блок", тож будемо подавати касацію", – говорить Олександр Ройтбурд, директор художнього музею.

На підтримку одеського директора висловився новий міністр культури Олександр Ткаченко.

"Безумовно, я підтримую Олександра і проти виступаю політичного втручання тому, що мені здається, що це політична якась розправа. Я спробую з вівторка вийти на облраду, поговорити з ними, будь-яку підтримку, яку ми можемо надати в законних рамках", – говорить Олександр Ткаченко, міністр культури України.

Тим часом діячам культури протягом мітингу вдалося зібрати кілька сотень підписів з вимогою залишити Олександра Ройтбурда на посаді директора. Листи направлять депутатам облради та Міністерству культури. Крім того ініціюють передачу музею з підпорядкування облради у державну власність. Щоб надати йому статус національного.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
Володарі неба: як СБУ заробляє на карантині – "Спостерігач"
Наступний матеріал
Щоб вилетіти або прилетіти в Україну потрібно отримати спецдозвіл від СБУ – "Спостерігач"
Loading...

Смерть Джорджа Флойда: як проходять масові протести у США і за межами океану – сюжет

У США зібрали понад $13 млн для родини загиблого Джорджа Флойда – подробиці

"Незамінний": у "Слузі народу" пояснили, чому не голосуватимуть за відставку Авакова

На акції протесту під ВР чоловік учинив самопідпал – уже вдруге

"Убивці мають сидіти, Аваков має піти": у Львові під стінами Нацполіції області вимагають відставки голови МВС

У Львові на мирну акцію до облради виїхали перевізники