ООС
ООС 5 канал

Рік всеосяжного перемир'я: якими калібрами звучить "тиша" на передовій

Читайте по-русски
27 липня 2020 року українська сторона у Мінську погодила припинення вогню

Найдовшому перемир’ю в історії війни на сході України – рік. 27 липня 2020 року українська сторона у Мінську погодила так зване всеосяжне припинення вогню. Відтоді сказали "ні" використанню на передовій снайперської зброї, мінометів та артилерії. Дозволено стріляти лише малими калібрами, щоби захистити себе і не втратити територію. Крім того – жодного кроку вперед. Використання дронів теж під забороною. Далі розповість кореспондентка "5 каналу" Вікторія Ковальова.

Володимир на фронті від початку бойових дій. За 7 років – пережив сотні обстрілів і десятки перемир’їв. Каже, після кожного підписання угод у Мінську завжди сподівався, що ворожа зброя вмовкне. Рік тому, коли Україна погодила так зване "всеосяжне і безстрокове" припинення вогню, теж вірив у краще.

"Всій Україні краще, коли є перемир’я. Коли серце не болить у кожної сім’ї", – сказав військовослужбовець ЗСУ Володимир.

Та надії не справдилися. Ворожа зброя мовчала лише кілька місяців. Далі – ворог почав стріляти щодня активніше.

"Практично кожної ночі є бойове зіткнення з противником. Ворог застосовує стрілецьку зброю та великокаліберні кулемети. Також застосовує міни 82-го калібру", – розповів військовослужбовець ЗСУ Володимир.

Жодного з пунктів угод про так зване всеосяжне перемир’я окупанти нині не дотримуються. На певних ділянках фронту просуваються вперед, майже скрізь працюють ворожі дрони, важка артилерія та снайпери. Як за годинником, обстрілювати українські позиції окупанти починають із настанням сутінків.

"З 8-ї вечора вони починають і так протягом ночі. Запустили міну, потім кулемети працюють, потім назад запускають міни", – зазначив військовослужбовець ЗСУ Володимир.

У неділю обстріл Кримського застав Володимира на посту. Противник гатив осколковими гранатами. Одна з них розірвалася поруч із його побратимом.

"Я, якраз заступав, і прилетів "ВОГ". І його посікло. Один осколок потрапив у живіт. Дай Бог, щоб він живий залишився, слава Богу", – розповів військовослужбовець ЗСУ.

Життя вдалося вберегти завдяки злагодженості дій, каже бойовий медик Григорій. Поки біг на допомогу, армійці вже наклали джгути і закрили рану.

"Саме в цей момент під'їхав медпункт батальйону на своїй машині, на якій вони евакуювали. Ми спільно підключили в дві руки системи. Але тиск на той момент був ще нормальний, 110 на 80. Вимірювали йому сатурацію. Ось і все", – сказав військовослужбовець ЗСУ Григорій.

Бійця одразу ж госпіталізували. Та він і досі у тяжкому стані. Вояки кажуть, в умовах перемир’я відсіч ворогу можуть надавати лише з дозволу командирів.

"Колектив дружний, завзятий. Всім страшно, але коли я приймаю рішення вступити до бою, всі беруть до рук зброю та дають противнику гідну відповідь", – зазначив військовослужбовець ЗСУ Володимир.

У своїх силах воїни впевнені. Поки ж – зброю застосовують, лише коли є пряма загроза життю чи втрати позицій. Усе, як прописано в умовах так званого "всеосяжного і безстрокового" перемир’я. Утім, з боку окупантів воно вже рік діє лише на папері, але не на передовій.

Читайте також: за даними Штабу ООС, за рік "перемир'я" загинули 45 військовослужбовців, 154 дістали поранення.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область," 5 канал"

Попередній матеріал
Колона вірян УПЦ МП рушила до Києво-Печерської Лаври з нагоди Хрещення Русі-України – включення
Наступний матеріал
Руслан Хомчак йде з посади головнокомандувача ЗСУ
Loading...
Після 11 днів загострення: Ізраїль та Палестина домовилися про перемир’я

Після 11 днів загострення: Ізраїль та Палестина домовилися про перемир’я

Президент США привітав перемир'я між Ізраїлем і Палестиною

Президент США привітав перемир'я між Ізраїлем і Палестиною

Ізраїль вирішив припинити обстріли сектора Ґаза

Ізраїль вирішив припинити обстріли сектора Ґаза

ТКГ не домовилася про перемир'я на Великдень, засідання перенесли – Гармаш

ТКГ не домовилася про перемир'я на Великдень, засідання перенесли – Гармаш

Сторони ТКГ підтвердили необхідність режиму "тиші", однак документ не підписали

Сторони ТКГ підтвердили необхідність режиму "тиші", однак документ не підписали

Кулеба відреагував на порушення режиму "тиші" російськими найманцями

Кулеба відреагував на порушення режиму "тиші" російськими найманцями